','

' ); } ?>

Miniatürk Parkı Nerede? Giriş Ücreti ve Tüm Detaylar 2022

Miniatürk parkı nerede, Haliç’in kuzeydoğu kıyısında, İstanbul’da yer almaktadır. Minyatür alan 15.000 metrekaredir. Alanın tamamı 60.000 metrekaredir. Burası dünyanın en büyük minyatür parklarından biridir. 2003 yılında açılmıştır ve İstanbul’un en önemli turistik mekanlarından biridir. Miniatürk parkı her gün 10:00 – 22:00 saatleri arasında açıktır. Dünyanın dört bir yanından 3.000’den fazla modele sahiptir.

Miniatürk giriş ücreti, Haliç yakınlarındaki Sotluje bölgesinde bulunur ve sabah 9’dan akşam 6’ya kadar açıktır. Giriş on liradır ve her minyatürün genel bir açıklaması için biletler mevcuttur. Biletler, parkın her tarafına dağılmış cihazlarda mevcuttur ve bu da onları farklı minyatürler hakkında bilgi edinmenin harika bir yolu haline getirir. Biletler tüm gün için uygundur ve elde edilmesi kolaydır. Bilgiler ayrıca bilet üzerinde de gösterilir.

Miniatürk parkında 1/25 ölçeğinde 100’den fazla minyatür model bulunmaktadır. İstanbul ve Anadolu’nun diğer şehirlerinden 45 yapının yanı sıra Osmanlı topraklarından 13 bina var. Miniatürk istanbul parkta ayrıca Efes antik kentinden on iki maket yer alıyor. Park her gün sabah 9’dan akşam 6’ya kadar açıktır. Giriş ücreti 10 liret. Giriş bileti her minyatür hakkında bilgi içerir ve daha fazlasını öğrenmek için cihaza yerleştirebilirsiniz.

Miniatürk Giriş Ücreti

Miniatürk Giriş Ücreti 2022 Güncel Olarak

  • Tam bilet ücreti: 20 TL.
  • İndirimli: Öğrenci, Öğretmen, Polis ve Askeri Personel giriş bilet ücreti: 10 TL.
  • Yabancı (turist) ziyaretçi giriş bilet ücreti: 50 TL.

Miniatürk parkı İstanbul‘da mutlaka görülmeli. Yaklaşık bir milyon metrekarelik bir model alanına ve yaklaşık altı yüz bin metrekarelik bir park alanına sahiptir. Gerekçesiyle bakımlı ve binlerce metrekarelik havuz ve su yolları var. Ayrıca 500 araç kapasiteli geniş bir otopark alanı bulunmaktadır. Sayısız minyatürlere ek olarak, birden çok dilde sunulan sesli tura katılabilirsiniz.

Miniatürk parkı, aile ile bir öğleden sonra geçirmek için harika bir yerdir. Miniatürk parkında İstanbul‘un ve dünyanın ünlü simge yapılarının minyatür maketleri sergileniyor. Parkın iki mil güneyinde Haliç kıyısında yer alan Rahmi M Koç Sanayi Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Müze, eski araçlar ve dünyanın her yerinden büyüleyici bir tarihi eser koleksiyonu içeriyor. Miniatürk parkı, İstanbul’daysanız ziyaret etmek için harika bir yerdir. Bu popüler turistik yer, çocuklarınızı bir günlüğüne götürmek için eğlenceli bir yerdir. Müze, aileler ve bekar gezginler için popüler bir destinasyondur. Güzel havanın tadını çıkarırken şehrin tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Miniatürk parkını gezdikten sonra bir sonraki gün için tur rezervasyonu yaptırmayı unutmayın. Pişman olmayacaksın.

Miniatürk Nasıl Gidilir?

Aşağıdaki haritaya tıklayarak miniatürk nasıl gidilir diye sorgunuza cevap bulabilirsiniz.

Miniatürk giriş ücreti ne kadar?

Tam bilet ücreti: 7,5 TL. İndirimli: Öğrenci, Öğretmen, Polis ve Askeri Personel giriş bilet ücreti: 3 TL. Yabancı (turist) ziyaretçi giriş bilet ücreti : 15 TL.

Miniatürk müzesinde neler var?

Maketlerin yer aldığı 15.000 metrekarelik alanın yanı sıra 300 araçlık otopark, restoran, kafeterya, hediyelik eşya, açık hava gösteri alanı, çocuk oyun parkı, feribot, kumandalı tekne, gezi treni, Mini Stadyum’da 4 büyükler, satranç ve labirent alanı ve Türkiye-İstanbul Simülasyon Helikopter turu ile dev bir kompleks …

Minyatür Park nasıl gidilir?

Miniatürk Beyoğlu Belediyesine bağlı Sütlüce semtindedir. Müzeye metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra 41 ST belediye otobüsü yada dolmuşla ulaşılabilir. Eminönü’nden kalkan 47, 47E,47Ç ve 47N hatları da Miniatürk’e ulaşım için diğer bir yöntemdir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]