','

' ); } ?>

Yıldız Sarayı Nerede ? Ne Zaman Yapıldı ? Giriş Ücretleri Güncel 2022

Yıldız Sarayı Nerede? giriş ücretleri güncel 2022 Yıldız Saray, Dağınık Yıldız Denizlerini yöneten bir süper güçtür. Bu süper güç, İç ve Dış Yıldız Denizlerini yaratarak çağlar boyunca en üstün güç olmuştur. Aldabra’nın Yıldızları, Dış ve İç Yıldız Dünyalarına hızlı ve kolay erişim sağlayan geniş bir Işınlanma Oluşumları halkasına sahiptir. Diğer tüm güçler, kamusal olarak Saray’a tabiyken, lordları devirmek için gizlice koalisyonlar kuruyorlar.

Yıldız Sarayı konuk evi, Boğaz’ın üzerinde bir tepenin üzerinde yer alır ve üç restorana ve büyük bir kapalı yüzme havuzuna sahiptir. Otel, İstanbul’a seyahat edenler için lüks bir seçimdir. Padişah balkon sandığı hiç kullanılmadı. Bu muhteşem saray, lüks bir otelden isteyebileceğiniz tüm olanaklara ve özelliklere sahiptir.

Yıldız Sarayı, Türkiye’de ayakta kalan son Osmanlı sarayıdır. Beşiktaş’ta bir tepede bulunan Yıldız, Türkçe’de “Yıldız Sarayı” anlamına geliyor. Padişah bu sarayı 1880’de yaptırmıştır ve İstanbul’un en büyük ikinci sarayıdır. Doğal bir ormanlık alan üzerine inşa edilen yapı, genellikle padişahların yazlık konutu olarak kullanılmıştır. Yıldız sarayı nerede, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşünden sonra bina bir kumarhaneye dönüştürüldü, ancak bir sonraki sahibi onu kraliyet ziyareti için bir misafirhaneye dönüştürdü.

Beşiktaş’ta bir tepede yer alan Star Palace, Türkiye’de Osmanlı sarayının kalan son mimari örneğidir. Adı “Yıldız Sarayı” anlamına gelir ve 1880 yılında Osmanlı Padişahı II. Abdülhamid’e ev sahipliği yapmak için inşa edilmiştir. İki ana kat ve bir bodrum vardır. Sarayın atriyumu dünyanın en yüksek avlusudur. Otelde restoran, bar ve eğlence personeli bulunmaktadır.

Yıldız sarayının iki ana katı ve bir çatı bahçesi vardır. Ayrıca sarayın kullanımı için özel olarak yapılmış üç merdiveni vardır. Otelin merkezi atriyumuna Satış Kiosk denir ve bu, otelin en önemli parçasıdır. İstanbul’da gerçek bir şapel olan tek beş yıldızlı oteldir. Padişah 1880’den 1890’a kadar burada yaşadı. Sarayın orta avlusu II. Kaiser Wilhelm için inşa edildi.

Yıldız Sarayı Nerede ?

Yıldız sarayı müzesi şehrin ortasında yer almaktadır. Saray Müzesi caddenin diğer tarafında yer almaktadır. Müze, inanılmaz bir eser seçkisine sahiptir ve Saray’ın ambiyansını keşfetmek için zaman ayırmaya değer. Tüm odalar enfes antikalarla döşenmiştir ve lüks bir ortam sağlar. Yıldız sarayında iki yüzme havuzu var, ancak birçok misafir sahile çekiliyor. Geziyle geçen uzun bir günün ardından dinlenebileceğiniz bir yer arıyorsanız, Emirates Palace harika bir seçenektir.

Yıldız Sarayı Ne Zaman Yapıldı?

Saray Müzesi, Yıldız Parkı’nın kenarında yer almaktadır. Yürüyerek kolayca ulaşılabilir, ancak şehirde görülmeye değer başka yerler de var. Emirates Palace Hotel’de özel bir plaj ve iki yüzme havuzunun yanı sıra bünyesinde altın ve elmas aşılı yağlar bulunan bir spa bulunmaktadır. İstanbul’da kalacak bir yer arıyorsanız, burası kalmak için harika bir yer. Lüks odaları hem işlevsel hem de güzel. Otel zengin bir tarihe sahiptir. Antika rolltop küvetleri ve yağmur duşları ile odalar geniş ve konforludur. Tarihi süitler, dönem mobilyalarına ve şehir manzaralı balkonlara sahiptir. İlk sahibinin karısının yatak odası, banyo suyu için üç musluk ile zemin katta yer almaktadır.

 

Yıldız Sarayı Müzesi ziyarete açık mı?

Saray, köşk ve kasırlarda mescit, tuvalet ve otopark mevcuttur. Yıldız Sarayı restorasyon çalışmaları nedeniyle geçici olarak kapalıdır. Küçüksu Kasrı mesire alanı, peyzaj çalışması nedeniyle geçici bir süre kapalıdır.

Yıldız Sarayı şu an ne olarak kullanılıyor?

Özellikle Osmanlı padişahı II. Abdülhamit (1876-1909) süresinde Osmanlı Devletinin ana sarayı olarak kullanılmış olan saray. Günümüzde Beşiktaş İlçesi’nde yer alır.

Yıldız Sarayı kaç TL?

Koruluk içinde yer alan saray arazisinde harem daireleri, marangoz atölyesi, sultan köşkü, kasrı, diğer köşkler, saraylar, kışlalar, karakol ve parklar gibi birçok alan bulunmaktadır.
Tam Bilet
20 TL
Öğrenci / İndirimli
10 TL

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]