','

' ); } ?>

Nürnberg Gezi Rehberim ve Gezilmesi Gereken 5 Önemli Yer

Nürnberg‘i daha önce ziyaret ettiyseniz, muhtemelen etkileyici sayıda Noel pazarına sahip olduğunu biliyorsunuzdur ve çeşitli cazibe merkezlerine bir göz atmak istersiniz. Bu Nürnberg gezi rehberi sizi tarihi merkez, Roma Katolik Frauenkirche, demiryolu müzesi ve diğer en önemli turistik yerlere götürecektir. Ayrıca şehrin Oktoberfest festivalinde hangi yerel birayı deneyeceğinizi de öğreneceksiniz. Ve şehrin Noel pazarına göz atmayı unutmayın.

Nürnberg’in Tarihi Merkezi

Falk sokak planı, Nürnberg’in tarihi merkezinin kapsamlı bir haritasıdır. Başlangıçta bölgesel bir sokak atlasının parçası olarak yayınlanan Falk sokak planı, tarihi merkezi ve kuzeyi Bamberg’e kadar uzanan çevreyi içerir. Şehrin ulaşım ağı ayrı bir kitapçıkta gösterilmiştir. Halihazırda Falk, sokak planlarını üç farklı formatta yayınlamaktadır. Falk Extra planı, tüm alanı göstermek için açılabilen katlanır bir haritadır. Harita ayrıca çevredeki bölgenin bir yol haritasını da içerir. En son sürümler ayrıca bir UTM ızgarası içerir.

Müze, farklı dönemlerden eserler koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Almanca konuşulan ülkelerdeki en büyük kültür tarihi müzesi, tarihi müzik aletlerine, 16. yüzyıl silahlarına, Bauhaus mobilyalarına ve 15. yüzyıldan kalma bir küreye ev sahipliği yapmaktadır. Ziyaretiniz sırasında müzenin kapsamlı kalıcı sergilerini keşfetmeyi unutmayın. Bunlar şehrin geçmişi hakkında fikir edinmenin harika bir yolu. Tarih meraklısıysanız, ünlü sanatçılar, mimarlar ve diğer önemli kişilerin eserlerinin sergilendiği Germanisches Ulusal Müzesi’ni ziyaret etmekten keyif alacaksınız.

Nürnberg’in Roma Katolik Frauenkirche

Frauenkirche, Almanya’nın Nürnberg kentinde bulunan bir kilisedir. Şehrin ana pazarının doğu tarafında yer alır ve tuğla Gotik mimarisinin etkileyici bir örneğidir. Frauenkirche, 1352-1362 yılları arasında Kutsal Roma İmparatoru IV. Charles’ın inisiyatifiyle inşa edilmiştir. İçeride, bazıları yoğun bir şekilde restore edilmiş birçok heykel bulacaksınız. Çeşitli aziz, haç ve melek heykelleri bulabileceksiniz.

Frauenkirche, küçük kulelerle tepesinde basamaklı üçgen bir alınlığa sahip çarpıcı bir cephe ile dekore edilmiştir. Frauenkirche‘nin merdiven kuleleri üçgen alınlığın üzerinde yükselir. Cephede Adem ve Meryem Ana’nın yanı sıra diğer kadın azizlerin heykelleri vardır. Frauenkirche ayrıca zengin oymalı ahşap bir sunak ve Adam Kraft ve St. Vitus dahil olmak üzere çeşitli anıtlar içerir.

Nürnberg’in Demiryolu Müzesi

Nürnberg Ulaşım Müzesi, Almanya’nın Nürnberg kentinde bulunan birinci sınıf bir teknik tarih müzesidir. İki ana sergiye sahiptir, DB Museum of the Deutsche Bahn ve Museum of Communications. Nürnberg, Koblenz-Lützel ve Halle’deki iki uydu müzeye ev sahipliği yaparak Avrupa’nın en eski teknik tarih müzelerinden biridir. Müzelerin koleksiyonları demiryolları, feribotlar, lokomotifler, kamyonlar ve özel trenlerin tüm tarihini kapsar.

Müzenin kalbi nürmberg, Almanya’daki demiryollarının hikayesini anlatan sergi manzarasıdır. Ziyaretçiler, teknolojik ilerlemeler, ekonomik gelişme ve kültürel evrim hakkında bilgi edinerek iki yüzyıllık tarihi gezebilir. Sergilere ek olarak, ziyaretçiler bilgisayar simülasyonlu bir demiryolu simülatöründe tren sürüşünü deneyebilirler. Bu, herhangi bir demiryolu hayranı için mutlaka görülmeli! Nürnberg’de birkaç saat geçirmek için büyüleyici bir yer, şehrin demiryolu geçmişine dalmış olacaksınız.

Nürnberg’in Noel Pazarı

Aralık ayında Almanya’yı ziyaret ediyorsanız, Nürnberg Noel Pazarı‘na bir gezi yapmalısınız. Bu geleneksel Alman Noel pazarı, birçok farklı türde hediye ve yiyecek bulabileceğiniz Hauptmarkt’ta yer almaktadır. Şehirdeyken, çeşitli ortak şehirlerden 24 stant içeren Sister Cities Market’i de ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Shenzhen ve Glasgow’dan tekstil ürünleri ve San Carlos’tan Nikaragua kahvesi bulabilirsiniz.

Nürnberg Christkindlesmarkt’tan ilk olarak 1628’de bahsedildi, ancak aslında daha da eskiye dayanıyor. Uzun bir geleneğe sahiptir ve kökleri Martin Luther zamanına kadar izlenebilir. Festival sezonunda, geleneksel Alman yemeklerinden tatlı ikramlara kadar çeşitli Noel öğelerini satın alabilir ve tezgahlara göz atabilirsiniz. Nürnberg Noel pazarı hafta sonları ve hafta içi açıktır. En iyi seçim için hafta içi oraya gidin ve gündüz saatlerinde ziyaret etmeye çalışın.

Almanya Nürnberg Neyi Meşhur?

Altstadt (Eski Şehir Merkezi) …
Nürnberg Kalesi. …
3. Hauptmarkt. …
Schöner Brunnen Çeşmesi. …
5. Fleisch Köprüsü, Müze Köprüsü ve Diğerleri. …
Cramer Klett Park. …
7. Albrecht Dürer’in Evi ve Germanisches Nationalmuseum. …
8. Frauenkirche (Meryem Ana Kilisesi)

Nürnberg pahalı mı?

Nürnberg pahalı bir şehir miNürnberg ortalama fiyatlar Türkiye daha yüksektir. Alışverişinizi Nürnberg Türkiye ‘dan 2.21 kat daha fazla ödemeniz gerekir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]