','

' ); } ?>

Londra Nerede, Londra Nerenin Başkenti

Londra Nerede, Londra Nerenin Başkenti, Londra Nüfusu   tarihini keşfetmek istiyorsanız bu makaleyi okuyun. Şehrin geçmişine, bugününe ve geleceğine genel bir bakış sağlayacaktır. Ayrıca şehrin kendisinin kısa bir tarihini de sağlayacaktır. Londra adı için kaydedilen en uzun doğum 5 Eylül 1891 Cumartesi günüdür. 1880’den beri Londra adıyla beşten az kişi dünyaya gelmiştir. Aşağıda bu güzel şehir hakkında bazı ilginç gerçekler listelenmiştir.

Londra

Londra‘nın birçok ünlü simge yapısı ve cazibe merkezi vardır. Aynı zamanda dünyanın en etkili müzisyenlerinden ve sanatçılarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. İngiliz müzik sahnesi son derece saygındır ve The Clash, Kate Bush, Seal ve Bananarama’nın beğenisine sahiptir. Londra’nın müzik sahnesinin bir diğer önemli özelliği de çeşitliliğidir. Başkent, birçok gelişen gece kulübü ve barıyla tanınır. Hatta Hyde Park’ta yürüyüş yapabilir ve Serpantin’in tadını çıkarabilirsiniz.

Londra Nerenin Başkenti

Bir dizi bina Londra‘yı ünlü yaptı. Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği’nin en uzunu olan Shard, popüler bir turistik cazibe merkezidir. 1.016 fit yüksekliğinde ve 2.000’den fazla insanı barındırıyor. Parça şehrin bir parçası ve 72 yaşanabilir kata sahip. Şehrin varoşlarında inşa edilmiş olmasına rağmen, bu bölgede vakit geçirmek isteyenler için bir yapı olmaya devam ediyor.Şehir birçok varlıklı insana ev sahipliği yapmaktadır. Londra sakinlerinin ortalama geliri yılda 186,000 doların üzerindedir. 

Şehir merkezindeki yolculukların çoğu toplu taşıma ile yapılıyor. Ancak araba yolculuğu da var. M25 bir dış yörünge otoyoludur ve Kuzey ve Güney Dairesel yollarının her ikisi de banliyölerdedir. Londra nerenin başkenti içlerine giren çok fazla otoyol olmaması dikkat çekicidir. Çevre yolu için bir plan 1960’larda hazırlanmış olmasına rağmen, 1970’lerin başında büyük ölçüde terk edildi. M25, 117 mil (188 km) uzunluğuyla Avrupa’nın en uzun çevre yoludur.

Büyük kiliseler ve katedrallerin yanı sıra Londra‘da bulunan birçok önemli enstrüman var. Londra‘da uzmanlaşmış müzik bölümlerine sahip birkaç konservatuar var. Bunlara Kraliyet Müzik Akademisi ve Kraliyet Müzik Koleji dahildir. Şehirde ayrıca Trinity Laban ve Guildhall Müzik ve Drama Okulu da dahil olmak üzere çok sayıda üniversite ve müzik koleji bulunmaktadır. Şehrin birçok ünlü müzik kurumu var. Şehir, dünyanın en önemli müzisyenlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor.

Londra neyi ile meşhur?

1 – KIRMIZI TELEFON KULÜBELERİ
2 – SİYAH TAKSİLER (BLACK CAB)
3 – ÇİFT KATLI KIRMIZI OTOBÜSLERİ (DOBULE DECKER)
4- FISH & CHIPS (KIZARMIŞ BALIK VE PATATES)
5 – LONDON EYE.
6 – TOWER BRIDGE (KULE KÖPRÜSÜ)
7 – GELENEKSEL İNGİLİZ TATLISI STICKY TOFFEE PUDDING.

Londra nasıl bir ülke?

Londra İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın başkenti ve en popüler şehridir. Londra, İngltere’nin güney doğusundan da geçen Times Nehri’nin üzerine kuruludur. Londra, yeryüzünde en eski kurulan şehirler arasında yer almaktadır. Şehrin kökeni Romalılara kadar uzanmaktadır.

Londra hangi ülkeye ait?

Londra, İngiltere ve Birleşik Krallık’ın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Londra Avrupa Birliği’nin de en geniş kentsel bölgesidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]