','

' ); } ?>

Antalya Teleferik Fiyatları Güncel (Saatleri ve Ücretleri) 2024

Antalya Teleferik diyince, Antalya’ya tatil yapmayı planlıyorsanız, şehrin teleferiğine binmeyi düşünmüş olabilirsiniz. Bu gezintiler, şehrin ve çevredeki bölgenin yanı sıra İstanbul ve Toros dağlarının panoramik manzarasını sunar. İşte sürüşün tadını çıkarmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları. Antalya teleferiğine binmek için en iyi rotaları keşfetmek için okumaya devam edin. Yaptığına sevineceksin!

Teleferiği zirveye çıkarın! Antalya Teleferiği, Antalya’nın doğal güzelliğini görmenin mükemmel bir yoludur. Hat 900 metre uzunluğunda ve Damlataş Mağarası yakınından başlıyor. Dağın tepesinden teleferik gezileri sizi deniz ve uçurumlar da dahil olmak üzere güzel manzaralara götürebilir. Antalya Teleferiği’ne binmek için en iyi zaman, havanın açık olduğu ve bulutların aşağıdaki her şeyi gölgelemediği zamandır. Teleferik, Antalya’nın doğal manzarasının harika bir manzarasını sunar ve şehrin en nefes kesici manzaralarından bazılarına sahiptir.

Antalya Teleferik Nerede?

Teleferik iki istasyona sahiptir. İstasyonlardan biri Antalya’nın merkezinde, diğeri ise Konyaaltı banliyösünde yer almaktadır. Her iki istasyon da Kleopetra Plajı ve eski Alanya Kalesi yakınında bulunmaktadır. Konyaaltı ilçesinde bulunan teleferik istasyonu, Sarısu bölgesini ilçenin Tunektepe Tepesi ile birleştiriyor. Teleferik saatte bin iki yüz yolcu kapasitelidir.

Antalya’daki Olympos Teleferiği sizi on dakikada zirveye çıkaracak. İğne yapraklı ve endemik bitkilerin üzerinden geçer. Tepedeki seyir teraslarından ve dükkanlardan panoramik manzaranın keyfini çıkarın. Aynı zamanda profesyonel fotoğrafçılık hizmetleri sunmaktadır. Manzaraların ne kadar çarpıcı olduğuna şaşıracaksınız. Antalya’ya bir gezi planlıyorsanız, Olympos Teleferiği‘ni ziyaret etmek için zaman ayırdığınızdan emin olun!

Antalya Teleferik Fiyat

Tünektepe Teleferiği her gün 10.00-20.00 saatleri arasında yolculara açık olup, bakım nedeniyle pazartesi günleri kapalıdır. Teleferiği beklemekten hoşlanmıyorsanız, şehri tek başınıza dolaşabilirsiniz. Hatta otelinizle birlikte kendi rehberliğinizde kendi turunuzu oluşturabilirsiniz! Gerçekten unutulmaz bir deneyim için Antalya teleferiğine binmeyi unutmayın.

Antalya’yı yukarıdan gezmekle ilgileniyorsanız, şehrin dağın tepesinden panoramik manzarasına hayran kalacaksınız. Buradan su ve şehrin nefes kesen manzarasını da yakalayabilirsiniz. Ve şehrin sahil manzarasının hayranıysanız, Kaleiçi parkını ziyaret etmeyi unutmayın. Dönen bir restoran ve çok güzel deniz manzarası var.

Havadan manzara ve heyecan arıyorsanız Antalya Olympos Teleferik gezisi tam size göre olabilir. 20 dakikalık yolculuk sırasında şehrin ve çevredeki alanların muhteşem fotoğraflarını çekebileceksiniz. Gitmeden önce zihinsel ve fiziksel olarak kendinizi sürüşe hazırladığınızdan emin olun. Sonunda, yolculuk buna değer. Öyleyse devam edin ve Antalya‘yı yepyeni bir bakış açısıyla görmek için yolculuğa çıkın!

Antalya teleferik ücreti ne kadar?

Güncel olarak, 0-6 yaş arası : ücretsiz. 7 -16 yaş arası : 20 USD. 17 yaş üstü: : 20 USD.

Olympos Teleferik kaç TL?

Aşağıda Türk vatandaşları için 2024 yılı Olympos Teleferik ücretini görebilirsiniz:

Tam bilet ücreti: 20 USD. 7-12 yaş: 15 USD. 0-6 yaş: Ücretsiz.

Antalya teleferik kaç dk sürüyor?

Yaklaşık 10 dakikalık serüvenimiz bizi deniz seviyesinden 730 m. yüksekliğinde bulunan alt istasyonundan, 2.370 m. yüksekliğinde olan zirve istasyonuna taşıyacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]