','

' ); } ?>

Manavgat Şelalesi Nerede ve Giriş ücreti 2024

Manavgat Şelalesi Nerede, Türkiye’nin Manavgat ilçesinin 3 km kuzeyinde bulunan Manavgat Şelalesi, yüksek irtifadan hayranlıkla izlenebilecek bir doğal güzelliktir. Bu şelaleden yüksek akan su, alçak bir kottan düşer. Bu nedenle, görmek için harika bir manzara. Bu Türk simgesinin güzelliğinin tadını çıkarmanın en iyi yolu yüksek bir yerden. Yine de, oraya gidemezseniz, çevredeki bölge de görülmeye değer.

Su şelaleleri Antalya bölgesindeki en popüler turistik yerlerden biridir ve nedenini kolayca görebilirsiniz. Kasaba güzelliği ve büyüleyici şelaleleri ile tanınır. İlçe merkezinden düzenli aralıklarla kalkan minibüslerle şelalenin dibine kolayca ulaşabilirsiniz. Şelalenin dibinden sizi yakındaki Side şehrine götürecek bir tekneye binebilirsiniz.

Şelale Türkiye’nin Manavgat ilçesinde bulunmaktadır. Yolculuk yaklaşık 30 dakika sürebilir. Hatta bir nar ve portakal bahçesini ziyaret edebilir ve taze portakal suyunun tadına bakabilirsiniz. Şehri ziyaret etme kararını verdiğine sevineceksin! Çevredeki kırsalın manzarası kesinlikle çok güzel. Bölgenin doğal güzelliğine hayran kalacaksınız. Ve şelalenin doğal güzelliği doğayla sınırlı değil.

Manavgat Şelalesi Yol Tarifi

Antik Side’nin yaklaşık 8 km kuzeyindedir. Şelaleler iki metre yüksekliğinde ve 40 metre genişliğindedir ve genellikle Yeşil Kanyon’a giderken ziyaret edilir. Yeşil Kanyon, Türkiye’nin güneyindeki en büyük baraj göllerinden biridir. Bu kanyonda tekne turu yapmak sizi pitoresk kayaların arasından geçirecektir. Manavgat şelalesinin büyüklüğüne hayran kalacaksınız. Yürüyüşle ilgilenmiyorsanız, üsse ulaşmak için bir scooter veya kano da kiralayabilirsiniz.

Şelalenin küçük ve saklı olmasına rağmen, inanılmaz bir deneyim. Şelalelerden akan yüksek su, bakmak için güzel bir manzara olabilir ve yüzmek için harika bir yerdir. Alternatif rotalar ve saatler bulmak için harika bir araçtır. Manavgat Şelalesi ve nehrine ulaşmak için en uygun tren veya otobüs saatini bulmak için kullanabilirsiniz. Bu hizmet Antalya şehirlerarası otobüs terminalinde mevcuttur ve kullanıcılar için ücretsizdir.

Manavgat Şelalesi‘ne ulaşım zor olmasa da günübirlik bir gezi ile görülmeye değerdir. Manzaralı konumu, bu şelaleyi aileler ve arkadaşlar için mükemmel bir yer haline getiriyor. Yaz aylarında yüzmek için ideal bir yerdir. Kış aylarında, su yüzmek için çok soğuktur. Aynı zamanda yürüyüşçüler için de popüler bir destinasyondur. Şelale popüler bir cazibe merkezidir ve Antalya’yı ziyaret edenler için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti 2024 Nedir?

Şelale Girişi için 6 TL gibi cüzzi bir ücret talep ediliyor.

Manavgat Şelalesi Nerede?

 

 

Manavgat Şelalesi giriş ücreti ne kadar?

Manavgat Şelalesi girişi ücretlidir. Girişlerde 6 lira gibi bir ücret alınmaktadır. Ancak gazi ve şehit yakınlarından ücret talep edilmez.

Manavgat Şelalesi Hangi şehre aittir?

Antalya’a aittir ve antalya’ya 72 km mesafededir. Manavgat ilçesinin 4 km kuzeyinde bulunan ve adını bu ilçeden alan şelale, ırmak sularının 4–5 m’lik bir falezden düşmesiyle meydana gelir.

Manavgat Şelalesi neden ünlü?

Cünkü dogal bir şelale ve tüm bu doğal güzelliklerin içinde macera yaşamaya imkan veren nehrin, belirli etaplarında rafting ve kano gibi çeşitli doğa sporları yapılabilmektedir.

Manavgat Şelalesi açık mı?

Evet, herhangi bir saat belirtmeksizin gidip o dogal güzellikleri görmenizi isterim ben gittim eğlencenin yanında birde doğayla iç içe huzuru buldum.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]