','

' ); } ?>

Ayvalık Nerede? ve Ayvalık Gezilecek Yerler Güncel 2022

Ayvalık Nerede, ayvalık ilçesi doğal güzelliklerle çevriliyken, ziyaretçiler çeşitli kültürel etkinliklere de katılabilirler. Büyük Amfi tiyatroda açık hava konserleri, stand-up gösterileri ve tiyatro oyunları düzenlenmektedir. Kasaba ayrıca farklı konularda sempozyumlara ev sahipliği yapıyor. Kasaba, yaz ve sonbahar aylarında sinemaseverlerin mutlaka görmesi gereken Ayvalık Film Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Festivalde dünyanın dört bir yanından birçok prömiyer film gösteriliyor.

Ayvalık iki kumsala ev sahipliği yapmaktadır. Badavut Plajı ilçe merkezine 13 km uzaklıktadır ve Sarımsaklı Plajı’na göre daha az kalabalıktır. Deniz kenarında yemek servisi yapan bir restoranı da bulunan Badavut Beach‘te kiralık şezlong ve şemsiyeler mevcuttur. Burası sevdiklerinizle bir gün batımının veya bir öğleden sonranın tadını çıkarmak için harika bir yerdir. Çok güzel bir kasaba, hazırlıklı gelin ve Ayvalık’ın güzelliğini keşfedin!

Ayvalık Gezilecek Yerler

Ayvalık otelleri, Türkiye’nin en popüler turistik yerlerinden biridir. Oraya uçak, otobüs, tren veya tekne ile ulaşabilirsiniz. Ayvalık’ta birçok konaklama tesisi bulunmaktadır. Adada kalmayı planlıyorsanız, şehrin sunabileceği çok şey var. Yaz aylarında Ayvalık, romantik bir kaçamak arayanlar için mükemmel bir destinasyondur. Çok sayıda açık hava restoranı var, ancak bunlar pahalı olabilir. Yine de Alibey Adası‘nı ziyaret ederek şehrin manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Ayvalık plajları hareketli bir gece hayatı vardır. Gece kulüplerinden birinde dans etmenin ve yerlileri yakalamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayvalık’ın ünlü kumsalı Altınova Plajı, dünyanın en büyüklerinden biridir. Buna ek olarak, dünyadaki tek kum adalarından biridir. Ayvalık zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Ayvalık’ın mutfağı da mükemmel.

Ayvalık’ın tarihi geçmişini keşfetmek isterseniz Ayvalık Adası Tabiat Parkı‘nı ziyaret edebilirsiniz. Adanın etrafında dolaşabilir ve manastırda bir zamanlar tahıl öğütmek için kullanılan yel değirmenini hayranlıkla izleyebilirsiniz. Bu parktaki binalar, 2007 yılında Koç Ailesi Vakfı’nın onları restore etmeye karar verdiği tarihe kadar bakımsız durumdaydı. Parkta hafif öğle yemekleri ve içecekler sunan bir kafe var.

Konum:

Ayvalık nerede?

Kasaba, yaz ve sonbahar aylarında sinemaseverlerin mutlaka görmesi gereken Ayvalık Film Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Festivalde dünyanın dört bir yanından birçok prömiyer film gösteriliyo

Ayvalık hangi ile bağlıdır?

Ayvalık’ın ünlü kumsalı Altınova Plajı, dünyanın en büyüklerinden biridir. Buna ek olarak, dünyadaki tek kum adalarından biridir. Ayvalık zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Ayvalık’ın mutfağı da mükemmel.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]