','

' ); } ?>

Bakırköy Botanik Parkı Nerede? Bakırköy Botanik Parkı’nda Kahvaltı Yapılır mı?

Bakırköy Botanik Parkı Nerede? Bakırköy Botanik Parkı’nda Kahvaltı Yapılır mı? evet Bu sorularınız hepsine bir makalede yanıt vermek istedim. Bakırköy Botanik Parkı, İstanbul şehrinde bulunmaktadır. 96.000 metrekarelik bir alanı kaplar ve yüzlerce bitki türüne ev sahipliği yapar. Parkta 11 tematik bahçe ve çok sayıda heykel bulunuyor. Ayrıca ziyaretçiler, parkların seyir noktasından Boğaz manzarasının keyfini çıkarabilirler. Parkta ayrıca süs ve doğal göletler ve göçmen kuşların dinlenip yemek yiyebilecekleri alanlar bulunuyor.

Denize yakın stratejik bir konumda bulunan Bakırköy Botanik Parkı, turistlerin gözdesi. Aynı zamanda Atatürk Uluslararası Havalimanı’na da ev sahipliği yapmaktadır. Yeşilköy ilçesi parka çok yakındır. Bakırköy bölgesi ile bağlantılı olan Florya bölgesi, Marmara Denizi’nin muhteşem manzarasına sahiptir. Ünlü botanik bahçesinin yanı sıra Florya parkı da birçok aktivite ve etkinliğin yapıldığı popüler bir mekandır. Gün batımı sırasında deniz manzarası nefes kesici olacaktır.

Türkiye’deki diğer birçok botanik parkından farklı olarak Bakırköy Botanik Parkı‘na giriş ücretsizdir ve ziyaretçilerine birçok olanak sunmaktadır. Çocuklar dinozor heykelleri ile oyun alanlarının keyfini çıkarabilir, yetişkinler ise piknik ve sosyal tesislerde dinlenebilirler. Parkta elektrik sağlayan güneş panelleri var. Ayrıca yemek yemek için bir kafeterya ve yaşlılar için bir golf sahası bulunmaktadır. Bu park, İstanbul’a günübirlik bir gezi için mükemmel bir yerdir. Bakırköy Botanik Parkı aileler için idealdir. Çocuklar için çeşitli oyun alanları içerir. Hem genç hem de yaşlılar için kum ve su oyun alanları bulunmaktadır. Park tekerlekli sandalye erişimine uygundur ve yaşlılar için golf arabaları vardır. Bakırköy Botanik Parkı, İstanbul’daki en romantik yer olmasa da, kulenin tepesinden çevredeki kırsalın ve körfezin manzarası kesinlikle nefes kesici.

 

Bakırköy Botanik Parkı Ne Zaman Açıldı ?

 

Bakırköy Botanik Parkı 2013 yılında ziyarete açılmıştır. Park, 11 metre yüksekliğindeki iki dinozor dahil Türkiye’nin en yüksek oyun alanlarını içermektedir. Park, elektrik için güneş panelleri kullanıyor. Botanik bahçesi de heykellere ev sahipliği yapıyor ve kuşlar için birkaç dinlenme alanı var. Parkın yönetimi yaşlılara golf arabaları tahsis ediyor. İstanbul’a bir aile gezisi için iyi bir seçenek!

Bakırköy Botanik Parkı aileler için harika bir yerdir. Bir akvaryum ve bir kafe de dahil olmak üzere tüm aileyi eğlendirmek için çok çeşitli cazibe merkezleri sunar. Bakırköy bölgesi aynı zamanda ünlü Starbucks da dahil olmak üzere birçok alışveriş merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Birçok restoranın yanı sıra kafeler, sosyal kompleks ve yerli ve yabancıların alışveriş yapabileceği büyük bir market de bulunuyor.

Bakırköy’de yapılacak bir diğer şey de botanik parkını ziyaret etmektir. Bakırköy’de birçok büyük park var. Botanik Parkı, ortasında bir göl bulunan en büyüklerden biridir. Çocuklar için ideal bir yer çünkü onları eğlenceli bir şekilde ağırlayacak kadar büyük. Çocuklarınızı günübirlik veya tüm hafta sonu parka götürebilirsiniz. Günün her saati açıktır ve tüm aile için bolca eğlence ve eğlence sunar.

 

BAKIRKÖY BOTANİK PARKI ZİYARET SAATLERİ

 

Bakırköy Botanik Parkı  sabah 7:00′ den akşam 23:00’e kadar giriş yapılabiliyor.

 

BAKIRKÖY BOTANİK PARKI GİRİŞ ÜCRETİ

 

Bakırköy Botanik Parka giriş ücretsiz. Parkın yanında bulunan özel otoparka araçlar ücretsiz olarak park edilebiliyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]