','

' ); } ?>

Beylerbeyi Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2022

Beylerbeyi Sarayı Nerede, Beylerbeyi Sarayına Nasıl Gidilir , Beylerbeyi Sarayı Giriş Ücreti 2022 Önce : Beylerbeyi Sarayı, İstanbul’un Beylerbeyi semtinde bulunan ve “Lordların Efendisi” anlamına gelen güzel bir saraydır. Bina 1800’lerin ortalarında Boğaz’ın Asya yakasında inşa edilmiştir. Adını ilk Boğaz Köprüsü’nün hemen kuzeyinde olmasından alıyor.

Bu İstanbul sarayı, şehrin en önemli tarihi yapılarından biri olduğu için turistler için popüler bir destinasyondur. Beylerbeyi Sarayı, Boğaz’ın Asya kıyısında küçük bir yazlık saraydır. Bahçelerde romantik bir yürüyüş için mükemmel bir günlük gezi. Beylerbeyi de ana salondaki güzel çeşmeyi görmek için iyi bir yerdir. Sarayda daha çok vakit geçirmek istiyorsanız, Beylerbeyi’nde duran Dentur Avrasya ile Boğaz gezisini deneyin.

Eşsiz bir İstanbul oteli arıyorsanız Beylerbeyi Sarayı‘nda kalmak isteyeceksiniz. Fethi Paşa Korusu’na sadece 1,7 km, Boğaziçi Köprüsü’ne 1 km uzaklıkta olan popüler bir lokasyondur. Sultanahmet bölgesinden Tramvay ile Bağcılar-Kabatas’a gidebilirsiniz. Eminönü’ne halk vapuru ile de gidebilirsiniz.

Sarayın yakınında kalıyorsanız, bahçedeki kafede kahvaltı yapmayı düşünün. Kafede 15 TL’ye lezzetli, taze hazırlanmış yemekler servis ediliyor. Bu kafe en geniş oturma alanına sahip olmasa da rahatlatıcı bir atmosfer sunuyor. Üstelik sınırlı oturma alanı da onu kalabalık yapmıyor. Büyüklüğüne rağmen Beylerbeyi Sarayı görülmeye değer. Bu İstanbul dönüm noktasını ziyaret etmek için zaman ayırmaya değer.

Beylerbeyi Sarayı‘nı tek başınıza ziyaret edebilir veya tur atabilirsiniz. Sesli rehberler ücretsizdir ancak küçük bir depozito ödemenizi gerektirir. Saray kapanmadan önce sesli rehberleri iade etmelisiniz. Saraya girdiğinizde sesli rehberler otomatik olarak başlayacak ve kısa bir süre sonra çalmayı bırakacaktır. Sesli rehberi istediğiniz zaman duraklatabilir ve yeniden dinleyebilirsiniz. Bu paraya değer.

Beylerbeyi Sarayı Nerede ?

İstanbul’a seyahat ederken Beylerbeyi Sarayı‘nda rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Bu saray birçok tarihi hikaye sunar ve şehrin Asya yakasından kolayca erişilebilir. İster sarayda kalmayı ister sadece şehri keşfetmeyi seçin, bölgede çok sayıda yemek seçeneği bulacaksınız. Bölgedeki tarihi Çengelköy köyünü de keşfetmek mümkün.

Beylerbeyi Sarayı nerede, İstanbul’un kalbinde yer almaktadır. Şehirdeki konumu, şehrin her noktasından erişilebilir olmasını sağlar. Beylerbeyi Sarayı‘na şehrin merkezinden yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz. Dinlenmek ve bahçelerin güzelliğinin tadını çıkarmak için harika bir yerdir. Kompleksin etrafında bir tur, harem de dahil olmak üzere sarayın birçok odasından bazılarını görmenizi sağlayacaktır.

Beylerbeyi Sarayı, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan en önemli Osmanlı eserlerinden biri.

Beylerbeyi Sarayı Giriş Ücreti 2022

Tam 35 TL.
Öğrenci 15 TL.
Bahçe Bileti 10 TL.
65 Yaş üzeri T.C. Vatandaşları için ücretsiz.
Müzekart ile ücretsiz.
Yabancılar için tam 60 TL, öğrenci 20 TL.

Beylerbeyi Sarayı kaç lira?

Beylerbeyi Sarayı‘na giriş ücreti tam 40 TL, indirimli ise 20 TL’dir. Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık diyecek olursanız Pazartesi ve Perşembe günleri kapalı olduğunu belirtelim. Haftanın diğer günleri açık olan sarayı 09:00-17:00 saatleri arasında gezebilirsiniz.

Beylerbeyi Sarayı Kahvaltı ne kadar?

Beylerbeyi Sarayı‘nda kahvaltı yapacak olursanız sizi şöyle bir menü bekliyor: Boğaz manzarası eşliğinde serpme kahvaltı ya da servis kahvaltı için kişi başı ortalama 130 TL ödeyebilirsiniz.

Beylerbeyi Sarayı ziyarete açık mı?

Topkapı, Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayı ile köşk, kasır ve müzeler 09:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Topkapı, Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayı ile köşk, kasır ve müze gişelerinden 09:00 – 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]