','

' ); } ?>

Boğsak Köyü Nerede Silifke, Mersin

Boğsak Koyu, Türkiye’nin güneyindeki Mersin ili Silifke yakınlarında bulunan Bosak Köyü, uzun bir geçmişi olan küçük, şirin bir kasabadır. Yol aynı zamanda turistik bir cazibe merkezidir. Bosak Tüneli 3.5 km uzunluğunda bir karayolu tünelidir. Yol, kamyonlar için popüler bir rotadır ve dünyanın en işlek yollarından biridir. Bosak Tüneli Türkiye’nin en uzun, dünyanın ise ikinci en uzun tünelidir.

Boğsak Köyü‘nün başlıca ekonomik faaliyetleri balıkçılık, turizm ve çiftçiliktir. Aileler ve turistler için popüler bir destinasyondur. Bölgeye sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar bir minibüs servisi ile erişilebilir. Köyde iki otel var. Boğsak en yakın havaalanı Mersin’dedir. Bogsak’a yapacağınız bir gezi size bölgenin tarihi hakkında bir fikir verecektir. Kasabada ayrıca alışveriş ve yemek için birçok yer var.

Boğsak köyü mersin 8 km, Mersin’e 102 km uzaklıktadır. Kum inanılmaz derecede ince ve koyda çok sayıda küçük çakıl ve ada var. Plaj, Boğsak Adası’nın doğal dalgakıran tarafından korunmaktadır. Bu saklı cennet, turistler için favori bir destinasyondur ve tatilinizi geçirmek için harika bir yerdir. Köyün iki oteli, bungalov evleri ve küçük bir restoranı var.

Boğsak Koyu Nerede?

Köyde birkaç konaklama yeri var. Boğsak Pansiyon mükemmel bir seçimdir. Burada birkaç gün kalabilir ve yerel plajları ziyaret edebilirsiniz. Başlıca ekonomik faaliyetleri balıkçılık ve turizm ile nar yetiştiriciliğidir. Boğsak, Köy aynı zamanda antik dünyanın en büyük tersanesine de ev sahipliği yapmaktadır. Köyün üst kısmından Mersin karayolu geçmektedir ve iki kasaba arasında minibüs seferleri yapılmaktadır.

Boğsak kasabası, aileler için mükemmel bir tatil yeridir. Boğsak koyu otel, yüzmek ve güneşlenmek için mükemmel bir yerdir. Plaj aynı zamanda antik kalıntılara da ev sahipliği yapmaktadır. Adaya ana plajdan tekne ile ulaşılabilir. Turistler için popüler bir destinasyon olmasına rağmen, plaj günün her saatinde kalabalık değildir. Ancak, hala birkaç risk var. Seyir teknelerinin özellikle sabah erken ve akşam geç saatlerde tehlikeli olduğunu unutmamak önemlidir.

Boğsak Koyu, Boğsak köyünün ana cazibe merkezidir. Bir çam ormanının kalbinde yer alır ve kristal mavisi sulara sahip muhteşem bir koy ile çevrilidir. Burada yüzme, dalış veya balık turlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Boğsak Köyü’nde iki otel var. Bölgede güzel kumlu plajlar, pitoresk bir şehir meydanı ve eğlenebileceğiniz diğer birçok aktivite bulunmaktadır. Kasabadan Mersin’e minibüs bile var.

Konum:

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]