','

' ); } ?>

Çamlıca Tepesi Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Çamlıca Tepesi‘nin manzarası muhteşem, keyifli bir çay bahçesi ve parkı var. Bir Türk restoranı olan ünlü Çamlıca Sosyal Tesisleri, makul fiyatlarla Türk yemekleri sunmaktadır. Büyük çamlıca tepesi, manzaranın tadını çıkarırken tembel bir öğleden sonra geçirmek için harika bir yerdir. Ayrıca bazı geleneksel Türk yiyecek ve içeceklerini de deneyebilirsiniz. Kafe ve çay bahçesi, açık terasları ve kafeleri ile de popüler bir turistik cazibe merkezidir.

Taksiye binmek istemiyorsanız, toplu taşıma için birçok seçenek var. İstanbul’dan Çamlıca Tepesi‘ne gitmek için metroyu kullanabilirsiniz. M5 Çekmeköy hattı, tepeye sadece dört dakika uzaklıkta olan Kısıklı’da durmaktadır. Bir taksi yaklaşık 2,80 dolara mal olacak. Ayrıca otobüs, taksi veya metroya binebilirsiniz. Büyük çamlıca tepesi‘ne taksi ücreti düşüktür.

Çamlıca Tepesine Nasıl Gidilir?

M5 Metrosu ile Çamlıca’ya ulaşabilirsiniz. M5, Taksim’e yaklaşık 20 dakika uzaklıktaki Kısıklı istasyonunda durmaktadır. Bir taksi on ile on beş TL arasında olmalıdır. Otobüs ve tramvaylar dahil olmak üzere Çamlıca Tepesi‘ne çift yönlü birçok toplu taşıma güzergahı vardır. İstanbul’un her noktasından taksiye binmek kolaydır. Otobüsle seyahat ediyorsanız Moovit de sizin için bir seçenek.

Şehir merkezinden  küçük çamlıca tepesi ulaşım oldukça kolaydır. Sizi şehrin çeşitli yerlerinden Çamlıca’ya götürebilecek birçok otobüs var. Sadece sizin için tasarlanmış olana binin ve sonra zirveye çıkın! Aceleniz yoksa, Moovit seyahat ihtiyaçlarınız için harika bir seçenek. Bölgede otobüs, feribot ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Çamlıca Tepesi Yol Tarifi

Çamlıca Tepesi yol tarifi, panoramik manzara şehrin en güzel manzaralarından biridir. Fotoğrafçıların çoğu, Boğaziçi ve Marmara Denizi’ni kapsayan bu manzaranın keyfini çıkarıyor. Çamlıca Tepesi‘nden manzaralar, gün batımı ve gece fotoğrafları çekmek için harika bir yerdir ve köprünün renkli ışıkları, herhangi bir fotoğrafa harika bir ektir. Şehri görmek için harika bir yer arıyorsanız, olması gereken yer burasıdır.

Konum:

 

 

Çamlıca tepesi nerde?

İstanbul’dan Çamlıca Tepesi’ne gitmek için metroyu kullanabilirsiniz. M5 Çekmeköy hattı, tepeye sadece dört dakika uzaklıkta olan Kısıklı’da durmaktadır. Bir taksi yaklaşık 2,80 dolara mal olacak. Ayrıca otobüs, taksi veya metroya binebilirsiniz. Çamlıca Tepesi’ne taksi ücreti düşüktür.

Çamlıca tepesine nasıl gidilir?

İstanbul çamlıca tepesi‘ne gitmek için metroyu kullanabilirsiniz. M5 Çekmeköy hattı, tepeye sadece dört dakika uzaklıkta olan Kısıklı’da durmaktadır. Bir taksi yaklaşık 2,80 dolara mal olacak. Ayrıca otobüs, taksi veya metroya binebilirsiniz. Çamlıca Tepesi’ne taksi ücreti düşüktür.

Çamlıca tepesinde neler var?

Çamlıca Tepesi‘nden panoramik manzara şehrin en güzel manzaralarından biridir. Fotoğrafçıların çoğu, Boğaziçi ve Marmara Denizi‘ni kapsayan bu manzaranın keyfini çıkarıyor. Çamlıca Tepesi’nden manzaralar, gün batımı ve gece fotoğrafları çekmek için harika bir yerdir ve köprünün renkli ışıkları, herhangi bir fotoğrafa harika bir ektir. Şehri görmek için harika bir yer arıyorsanız, olması gereken yer burasıdır.

Çamlıca tepesi giriş ücreti nedir?

Çamlıca Kulesi girişleri için tam 60 TL, indirimli ise 30 TL olarak belirlendi. Çamlıca tepesi turist girişleri ise 120 TL olarak açıklandı

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]