','

' ); } ?>

Esenceli Köyü ve Ömerli Baraj Gölü Kamp Alanı

Esenceli Köyü,  İstanbul Bostancı’nın 50 km kuzeyinde bulunan Esenceli köyü, otantik Türk misafirperverliğini yaşamak için harika bir yerdir. Bu büyüleyici dağ köyü, yerel pazarda bulunan çok çeşitli taze meyve ve sebzeler de dahil olmak üzere birçok cazibe merkezine sahiptir. Bu, bir günlük gezinin veya pikniğin tadını çıkarmak veya gece kamp yapmak için harika bir yerdir. Çevredeki bölge yürüyüş, bisiklet ve kamp olanakları sunar ve aileler için ideal bir yerdir.

Şile şehri ve ilçesi İstanbul’un bir parçasıdır ve nüfusu 2007’de 25.169’dur. Bölgenin İstanbul bölgesi sakinleri için popüler bir destinasyon haline geldiği yaz aylarında köyde ve yakındaki kasabada yaşayanların sayısı çarpıcı bir şekilde artmaktadır. Yaz aylarında bu ziyaretçilerin birçoğu Şile’de yazlık evlerine sahiptir. Bu bölgeyi ziyaret etmek isterseniz, yapılacak çok şey var.

Ömerli Barajı yakınında bulunan Esenceli Köyü nerede, kamp yapmak için mükemmel bir yer sunuyor. Kasaba, su kaynağı ile ünlüdür ve bir gün geçirmek için ideal bir yerdir. Bu bölgenin dinginliğini ve güzelliğini seveceksiniz. Bu pitoresk köy, İstanbul’un koşuşturmacasına bir mola vermek ve şehirden biraz uzaklaşmak için harika bir yerdir.

Ömerli Barajı Piknik Alanı

Esenceli Köyü‘nü ziyaret etmek, Türk kırsal yaşamını deneyimlemenin mükemmel bir yoludur. Bölge, çeşitli şarap imalathanelerine ve meyve bahçelerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu eşsiz köy, 220 milyon metreküp rezervuar olan Ömerli Barajı’nın yanında yer almaktadır. Kasaba yürüyüş yapmak, kamp yapmak ve hatta yemek yemek için harika bir yerdir. Sakin ve huzurlu bir atmosfer ve çevredeki zeytin ve üzüm bağları bol bir besin kaynağıdır.

Geleneksel bir Türk ve Rum köyünün mükemmel karışımı olan son derece şirin bir köydür. Esenceli köyü Kasabanın adı Yunanca’da “çirkin” anlamına gelir ve köy bir zamanlar “Çirkince” olarak anılırdı. Bu muhtemelen köyün fazla çekici hale gelmesini önlemek için kasıtlı bir girişimdi. Ancak 1926 yılında adı Şirince olarak değiştirilmiştir. Pitoresk bölgeyi ziyaret etmek hem doğa severler hem de tarih meraklıları için bir zevktir.

Esenceli köyü kamp alanı,  Kasaba ayrıca kamp yapmak için harika bir yerdir. Kasaba şirin bir atmosfere sahiptir ve aileler için mükemmeldir. Yaz aylarında, kasaba kamp yapmak için harika bir yerdir. Aynı zamanda yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve aklınıza gelebilecek her şey için ideal bir yerdir. Ziyaret etmek için güzel bir mekandır. Burası geleneksel Türk ve Rum köylerinin mükemmel bir karışımı. Bu küçük kasaba, 220 milyon metreküplük bir rezervuar olan ünlü Ömerli Barajı’na yakındır.

Esenceli Köyü yolu nasıl?

Aracı olmayanlar araç kiralaması yapabilirler. Şahsi aracınız ile gelecekseniz, ilk olarak Şile otoyoluna çıkmanız gerekiyor. Yol üzerinde Avcıkoru Tabiat Parkı geçildikten hemen sonra, Kömürlük köyü tabelası sizi karşılayacaktır.

Esenceli köyünde ne yapılır?

Piknik için istediğiniz ağacın altını seçebilirsiniz, oldukça geniş bir alan var dilerseniz gölün kıyısına da yerleşebilirsiniz. Göle karşı mangal yapmak veya ateşte sosis pişirmek keyifli olacaktır. Yine ateşte demleyeceğiniz çayınızı manzaraya karşı içebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]