','

' ); } ?>

Galataport İstanbul Projesi ve Galataport Nerede?

Galataport İstanbul – İstanbul’un Yeni Gastronomi Bölgesi 43.000 metrekareyi aşan kiralanabilir alanı ile galataport nerede, İstanbul’un yeni gastronomi semti olmaya aday. Kültür ve miras açısından zengin bir şehrin kalbinde yer alan liman, uluslararası ve yerli markalara ev sahipliği yapacak. Ayrıca projede sertifikalı sokak yemekleri de yer alacak ve ziyaretçilere rahat bir atmosferin tadını çıkarırken çeşitli mutfakları tatma fırsatı sunulacak.

Boğaziçi‘nin bitişiğinde yer alan Galataport istanbul, çok çeşitli kültür ve sanat deneyimleri sunuyor. Tesis, çok çeşitli yemek ve alışveriş seçenekleri sunan toplu taşıma araçlarıyla da erişilebilir. Gelişen bir iş merkezi olarak Galataport İstanbul, her yıl beklenen 25 milyon ziyaretçi ile dünyanın en yoğun kruvaziyer limanlarından biri olmaya da aday.

Galataport Projesi

Yerel ve uluslararası danışmanlardan oluşan bir konsorsiyum tarafından geliştirilen Galataport İstanbul, yılda milyonlarca yolcuya hizmet verecek dünya standartlarında bir limandır. İstanbul Boğazı’nın bir mil uzunluğundaki kısmında yer alan Galataport’un 17 milyar dolara mal olması bekleniyor. Wall Street Journal’a göre, projenin Mayıs 2020’de açılması planlanıyor ve toplamda 17 milyar dolara mal olması bekleniyor.

Galataport İstanbul, 250 perakende mağazası ve yeme-içme işletmesine sahiptir. Havalimanının toplam kiralanabilir alanı 52.000 metrekare olup, bu alanın bir kısmı perakende alanı ve restoranlara ayrılmıştır. Ayrıca liman, dünyanın ilk yeraltı yolcu gemisi terminaline ev sahipliği yapıyor. Renzo Piano tarafından tasarlanan yeni bir müze binası 2022’de açılacak. Projede ayrıca çeşitli kafeler, restoranlar ve onu seyahat endüstrisi için bir yaşam tarzı destinasyonu haline getirecek diğer olanaklar yer alacak.

Galataport Nerede?

Projenin bir diğer önemli yönü ise 2.400 araçlık yer altı otoparkı. Bu, şehirdeki park sorununu azaltacaktır. Yeni limanın 7 milyonu yabancı turist olmak üzere yılda 25 milyona yakın ziyaretçi çekmesi bekleniyor. Projenin inşaat aşamasının sonunda yılda 1,5 milyon yolcu çekmesi bekleniyor. Tüm bölge için bir hedef olacak. Bu kadar büyük bir alana sahip olan Galataport İstanbul, kültür ve ticaret için harika bir yerdir.

Yaklaşan Galataport İstanbul, gezginlerin şehri keşfetmesi için harika bir fırsat. Yeni liman hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktası olacak. İstanbul Limanı şimdiden hareketli ve ziyaretçiler yeni Galataport İstanbul‘un ve şehrin diğer yönlerinin keyfini çıkarabilirler. Ayrıca, yeni limanın mevcut terminalin inşaat maliyetinin iki katından fazla olan 17 milyar dolara mal olması bekleniyor.

Galataport Hotel

İlk geminin Ağustos ayında gelmesi beklenirken, birçok ziyaretçi seyirden sonra limanı keşfetmeyi planlıyor. Bölge, İstanbul’un gastronomi merkezi olmaya hazır olduğundan, turistler ve gezginler Türk ve dünya mutfakları arasında seçim yapabilir. İster Türk yemekleri ister uluslararası gurme kreasyonlar arıyorlar, Galataport hotel‘de herkes için bir şeyler olacak. Liman 24 saat açık ve otelin 177 odası olacak.

 

Galataportta ne var?

Boğaz kenarında 1.2 km’ye sahip sahil şeridinde yer alan eşsiz kruvaziyer limanı, seçkin bir otel markası, kafeleri, restoranları, butik mağazaları, ofisleri ve iki önemli sanat müzesiyle dünyanın en önemli destinasyon projeleri arasında yer alıyor.

Galataport a giriş ücretli mi?

Hayır ücretsiz, Hatta binaların arasında kalan boşluklarda açık hava konser ve etkinlik alanları oluşturulmuş.

Galataport hotel fiyatları?

Kalıcağınız gün ve konforu ne kadar sevdiğinize bağlı olarak Galataport Hotel lerde 1100 TL ile 5000 TL lere kadar oda fiyatı bulmak mümkün.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]