','

' ); } ?>

Suluada Nerede? ve Suluada Tekne Turu

Gezilmeye değer yer Suluada nerede ve suluada tekne turu, Akdeniz’de Krambusa olarak da adlandırılan bir adadır. Adı, “sulu ada” anlamına gelen bileşik bir kelimeden türetilmiştir. Ada tatlı su kaynaklarıyla dolu ve antik çağda Krambusa olarak biliniyordu. Bugün, kasaba popüler bir turistik yer ve birçok cazibe merkezine ev sahipliği yapıyor. Bu, Suluada için bir rehberdir.

Suluada, Antalya’nın Kumluca ilçesinde cennet gibi bir yer. Sadece tekneyle ulaşılabilen ve mavi yüzgeçli orkinos dahil her türlü balığa ev sahipliği yapan bir balıkçı köyüdür. Turkuaz suları ve beyaz kumları onu dünyanın en güzel yerlerinden biri yapar. Antalya’nın en güzel yerlerinden biridir ve şnorkelli yüzme veya dalış için harika bir yerdir.

Suluada Nerede?

Ada, tekne gezileri için oldukça popülerdir ve birçok gezgin Suluada Adası’nda vakit geçirmeyi sever. Beyaz kumlu plajları ve turkuaz suları birçok kişi tarafından Maldivleri andırdığı için övülmüştür. Turkuaz sularda dinlenerek ve beyaz kumlarda güneşlenerek saatler geçirebilirsiniz. Suluada’da yapılacak çok şey yok, bu yüzden tatilinizi burada rezerve ettiğinizden emin olun!

Suluada nerede diye sorarsak, Antalya’nın Kumluca ilçesinde saklı bir cennettir. Mavi yolculuklar için en popüler destinasyonlardan biridir ve şehir merkezinden 45 dakikalık bir tekne yolculuğu ile ulaşılabilir. Adanın suları o kadar berrak ve suyu o kadar berrak ki mağaraların altından yüzebilirsiniz. Güzel bir yerdir ve sular kristal berraklığındadır, bu nedenle bozulmamış su ve harika bir manzara bekleyebilirsiniz.

Suluada Tekne Turu

Suluada adası, Türkiye’nin Antalya ilinde bir doğa harikasıdır. Güzel beyaz kumları ve turkuaz suyu ile cennet gibi bir alandır. Bu büyülü adada günler geçirebilir veya harabeleri keşfedebilirsiniz. Suluada turu yeterli zamanınız varsa, Kaş’taki Kastellorizo’ya tekne turu da yapabilirsiniz. Ayrıca Yunanistan’ın Suluada adasına feribotla da gidebilirsiniz.

Suluada‘yı ziyaret etmek, dinlenmek ve yaz tatilinizin tadını çıkarmak için ideal bir yoldur. El değmemiş plajları ve serin akıntısı, onu romantik bir kaçamak için mükemmel bir yer haline getiriyor.

Suluada tekne turu yaklaşık yarım saat sürüyor. Öğleden sonra geç saatlerde varacaksınız ve güneş Pasifik Okyanusu üzerinde batarken sahilde güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Dinlendirici bir günün ardından koyun şifalı sularına dalın. Yaptığına sevineceksin. Suluada’da güneş ışığını içinize çekin. Bu adanın güzelliğine hayran kalacaksınız. 

Suluada Tekne Turu Fiyatları 2022

Suluada ile ilgili en iyi şeylerden biri, kristal mavisi suları ve beyaz kumlu plajlarıdır. Derin mavi denizin böbrek taşlarını iyileştirdiği söylenir. Adanın iki plajı vardır, ancak ana cazibe suluada mağaralarıdır. Sualtı mağaralarına “Aşk Mağaraları” denir ve turistler bunların altında yüzebilir. Bunlar küçüktür, ancak su altı mağaraları çok benzersizdir ve büyüleyici bir tarihe sahiptir.

Suluada, Beyaz kumları ve berrak suyu ile güzel bir adadır. Sularda ve parmak uçlarınızda yüzen balıkları görebilirsiniz. Her iki aktivitenin de tadını çıkarmak için kendinize yeterli zaman ayırmanız için iki aktiviteye birkaç saat ayırmanız önemlidir. Ayrıca orada bir gece geçirmeye değer. Yani neden olmasın?

Suluada, Antalya Körfezi’nde küçük bir adadır. Adrasan ve Gelidonia arasında yer alır ve yüzmek için idealdir. Bayram’daki limandan Suluada‘ya gitmek için servis kiralayabilirsiniz. Adrasan suluada tekne turu sabah 10’da başlıyor ve 17:30’a kadar sürüyor. Konukların evcil hayvanlarını da getirmelerine izin verilir, ancak bazı kısıtlamalar vardır.

Suluada, birçok yönden benzersiz olan güzel bir adadır. Antik bir volkanik adadır, ancak adanın bozulmamış doğası onu eşsiz ve egzotik bir yer haline getirir. Aynı zamanda Antalya’da popüler bir tekne destinasyonudur. Suluada antalya Türkiye’de dalış yapmakla ilgileniyorsanız, burası tam size göre! Bölgede görülecek çok güzel yerler var. Sularda bir enkaza girmek, bir denizaltıyı yüzdürmek veya şnorkel yapmak mümkündür.

 


Sulu Adaya nasıl gidilir?

Eğer, Adrasan dışında bir yerde konaklıyorsanız, kooperatif tekne turlarının kalkış saatini 10:00 -11:00 arası olarak belirlediğinden sabah erken bir saatte Adrasan’a gelerek bu turlara rahatlıkla katılabilirsiniz.

Suluada hangi ilde?

Antalya, Kumlucu ilçesine bağlı Adrasan tatil bölgesinin hemen karşısında yer alan minicik bir Akdeniz adasıdır. Adrasan kumsalından Suluada mesafesi 17 km’dir.

Antalya Maldivler nerede?

Antalya‘nın Kumluca ilçesinde, beyaz kumsalı ve turkuaz suyu ile Maldivler‘e benzetilen ve sadece tekneyle ulaşımın olduğu Suluada’da, yaz döneminde günde 100’ü aşkın tekneyle 2 bine yakın ziyaretçi ağırlanırken, koronavirüs nedeniyle tarihin en ıssız günleri yaşanıyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]