','

' ); } ?>

Göktürk Göleti Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Göktürk göleti  tabiat parkı ve çevresini merak ediyor olabilirsiniz. Eğer öyleyse, İstanbul’daki bu parkı ziyaret etmek isteyeceksiniz. İstanbul’da doğal bir ortama sahip ender parklardan biridir ve orada yaşayan canlılar kesinlikle dikkatinizi çekecektir. Burada ayrıca yakınlardaki Belgrad Ormanı’nı ziyaret edebilir, doğal flora ve faunayı görebilirsiniz. Dışarıda olmayı seviyorsanız, parkta yürüyüşe çıkabilir, hatta bisiklete binebilir veya yürüyüş yapabilirsiniz.

Bölgede yapabileceğiniz şeyler arasında yürüyüş parkurları, bisiklet yolları ve koşu parkurları yer almaktadır. Doğada biraz zaman geçirmek istiyorsanız, Göktürk gölünün büyülü manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz Belgrad Ormanı‘nda yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca bölgede çocuklar için oyun alanı ve basketbol sahası da dahil olmak üzere birçok dinlenme tesisi bulunmaktadır. Çevredeki orman sayısız ağaçla dolu ve piknik alanı var. Ayrıca açık alanlarda oturma bankları bulabilirsiniz.

Göktürk Göleti nerede?

İstanbul’da vakit geçirmek için bir başka harika yer de her daim yeşil bitki örtüsüyle ünlü Atatürk Arboretumu. Aynı zamanda 1961 yılında kurulan Türkiye’nin ilk fidanlığına da ev sahipliği yapmaktadır. Korunun manzarası bir açık hava müzesini andırmaktadır. Birçok ağaç ve bitki arasında çeşitli hayvanlar ve sıra dışı bitki türleri bulacaksınız. Artık kafe olarak işlev gören Sarı Köşk’ü de ziyaret edebilirsiniz.

Bakırköy Botanik Parkı, bölgedeki bir başka harika nokta. Boğaz’a bakan güzel yeşil bir park. Parktan Boğaziçi Köprüsü ve Topkapı Sarayı’nı görebilirsiniz. Çocuk oyun alanları, heykeller ve yaşlılar için oyun alanı bulunmaktadır. Park boyunca, amfi tiyatroda piknik veya konser keyfi yapabilir, hatta rekreasyon alanlarından birinde ayaklarınızı ıslatabilirsiniz. Parkın ziyaretçiler için çeşitli sosyal alanları vardır ve yönetim, yaşlıların kullanması için golf arabaları sağlar.

Göktürk göleti  tabiat parkında görülecek ve yapılacak çok şey var ama doğanın güzelliğine doyamazsınız. Doğanın ve modern kolaylıkların tadını çıkarmak için huzurlu bir yer arıyorsanız, House B size tam olarak bunu sunuyor. Daireler tam donanımlıdır ve huzurlu bir yerde konforlu bir şekilde yaşamak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Şehir hayatının koşuşturmacasından mükemmel bir inziva yeri arıyorsanız, burası mükemmel bir yer.

Göktürkler, Orta Çağ İç Asya’da göçebe Türkler iken, Mavi ve Gök Türkleri olarak da biliniyorlardı. İç Asya’daki ana güç olarak Rouran Kağanlığı’nın yerini aldılar. Göktürkler, Türk halkının gelecekteki coğrafi konumunu ve kültürünü şekillendiren Birinci Türk Kağanlığını kurdu. Bu park Türkiye’nin ilk tabiat parkıdır ve Türkiye’nin en büyüğüdür.

Göktürk Göleti Nasıl Gidilir?

 

Göktürk Göleti ücretli mi?

Evet ücretlidir, her birey 5 TL ücret ile rahatlıkla parka giriş yapabilir. Aynı zamanda indirimli fiyatı ise 2,5 TL olarak belirlenmiş durumda. Aynı zamanda bisiklet ile giriş 5 TL, Motosiklet ile giriş 10 TL, araç ile giriş 15 TL ve Minibüs ile giriş 45 TL değerindedir.

Göktürk göletinde ne yapılır?

Gölün etrafında doğa yürüyüşüne ve bisiklet turu aktiviteleri yapmak mümkündür. Ayrıca fotoğrafçılar için harika kareler çıkarılabilecek güzellikte tabiat görüntülerine sahiptir. Park içerisinde bulunan Piknik masaları üzerinde Türk Kültürünün vazgeçilmezi piknik mangal yapabilirsiniz.

Göktürk göletinde balık tutulur mu?

Göktürk göletinin çevresindeki göllerde kıyıdan balık yakalama şansınız çok daha yüksektir. Bunu düşünerek hiç uğraşmamanız daha iyi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]