','

' ); } ?>

Gürleyik Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yaz aylarında serinlemek için ideal bir yer arıyorsanız Gürleyik Şelalesi‘ni ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Türkiye’nin Mihalıçcık ilçesine bağlı Gürleyik Köyü’nde bulunan bu şelale, doğa severlerin gözdesi olan bir doğal güzellik noktasıdır. Şelalenin kendisi doğal bir cazibe merkezidir ve ideal bir kamp yeridir. Köy merkezine yaklaşık 300 metre mesafede bulunan Gürleyik Şelalesi, bu bölgede mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Dünyada şelaleleri görmek için pek çok yer var ama en popülerlerinden biri Gürleyik şelalesidir. Bu büyüleyici şelale, Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. 30 m yükseklikten düşen bölgenin en büyük şelalesidir. Medya dosyaları ve resimler için ek koşullar geçerli olabilir. Lütfen kullanmadan önce bu kaynakların her biri için lisans koşullarını gözden geçirin. Şelale hakkında daha fazla bilgi, bununla ilgili Wikipedia makalesinde bulunabilir.

 

Gürleyik Şelalesi Nerede?

 

Gürleyik Şelalesi Ankara arası kaç km?

Ankara‘dan yaklaşık 180 km mesafelik bir yol kat edip böylesine muhteşem bir doğayla tanışmak varmış hafta sonu kısmetimizde. Gürleyik Şelalesi, Eskişehir’in, Mihalıççık ilçesine bağlı Gürleyik köyünde yer alıyor.

Gurleyik selalesi acik mi?

Evet, Gürleyik şelalesine her gün ve her saat giriş yapmak mümkündür.

Gürleyik şelalesinde ne yapılır?

Akarsuyun oluşturduğu doğal havuzlarda serinleyebilir ve ardından tabiatın sizlere sunduğu bu harika alanda piknik yapabilirsiniz. Şelale hafta sonları kalabalık olabiliyor bu yüzden daha sakin bir ortam arayanlar hafta içini tercih etmeliler. Bölgede WC ve yüzmek isteyenler içinde soyunma kabini bulunuyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]