','

' ); } ?>

Hatay Havalimanı Nerde? , Hatay Havalimanı Yol Tarifi 2022

Hatay Havalimanı Nerde? , Hatay Havalimanı Yol Tarifi 2022. Hatay Havalimanı, Türkiye’nin Hatay ilinde bulunan uluslararası bir havalimanıdır. İskenderun ve Antakya’ya hizmet vermektedir. Şimdi boşaltılan Amik Gölü’nün yerine inşa edilmiştir. Havalimanı Aralık 2007’de açıldı. Adından da anlaşılacağı gibi, eski bir gölün üzerinde bulunuyor. Şehir, Türkiye’nin en doğal doğal ortamlarından birine sahiptir. İnşaat sırasında bölge sular altında kaldı, ancak inşaat tamamlandı ve yeni havalimanı Aralık 2007’de açıldı.

Hatay Havalimanı‘nda yolcular iç veya dış hat uçuşlarından dört saat öncesine kadar check-in yapabilirler. Gece kalacaklarsa, bir havayolu masasında kalmayı talep edebilirler. Gezginler için standart tesisler ve yiyecekler mevcuttur. Ülkeye girmek için pasaportunuzu ve kimliğinizi ibraz etmeniz gerekir. Göç ve gümrük işlemleri yaklaşık 45 dakika sürer ancak süre gerçek zamanlı koşullara göre değişiklik gösterebilir. Havaalanı daha az kalabalık olduğu için check-in yapmak için en iyi zaman gündüzdür. Sabahın erken saatlerinde veya gece yarısı yoğun saatten kaçınabilirsiniz.

Hatay Havalimanı‘na geldiğinizde sıkı polisler tarafından karşılanacaksınız, bu yüzden pasaportunuzu ve VİZE izninizi yanınıza aldığınızdan emin olun. Gümrükten geçtikten sonra göçmenliğe yönlendirileceksiniz. Bu işlem, trafiğe ve günün saatine bağlı olarak kırk beş ila altmış dakika arasında sürebilir. Sabah saatlerinde havalimanı daha az kalabalık olduğu için Hatay Havalimanı‘na sabah erkenden varmak en iyisidir.

Hatay Havalimanı Yurtdışı İşlemleri

Yurtdışından seyahat ediyorsanız, Hatay’dan uçmadan önce geçerli bir VISA izniniz ve pasaportunuz olduğundan emin olun. Seyahate çıkmadan önce vizenizin hazır ve hazır olduğundan emin olun. Bir sonraki seyahatleri için ihtiyacı olanlar için bir transit VISA gereklidir. Transit VISA’nızı aldıktan sonra dünyanın herhangi bir yerine uçabileceksiniz! Havaalanındayken, havaalanında fazladan bir gece kalmayı düşünebilirsiniz.

Havalimanı Hatay ilinin merkezinde yer almaktadır. İskenderun ve Antakya‘ya en yakın havalimanıdır. Bu şehirlerin yanı sıra Hatay Havalimanı da Tarsus’a en yakın havalimanıdır. Türkiye’den uçuyorsanız, Tarsus Şehir Merkezi’ne trenle veya şehir merkezine otobüsle gidebilirsiniz. Alternatif olarak, İzmir ve Ankara’ya uçmayı tercih edebilirsiniz.

Havaalanı birçok hizmet türü sunmaktadır. En önemli özelliği hızlı ve güvenilir hizmetidir. Çoğu hava yolu şirketi İstanbul’a ekspres ve transit olmayan hizmetler sunmaktadır. Hatay Havalimanı‘ndan Türkiye’nin diğer bölgelerine de otobüs servisi bulabilirsiniz. Havayolu ile seyahat edebilmek için geçerli bir biletle seyahat etmeniz gerekmektedir. Havaalanının terminali üçüncü katta yer almaktadır. Hatay’daki uçakları iki saat içinde görebilmelisiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]