','

' ); } ?>

İğneada (Saklı Cennet) – Tarihi ve Gezilecek Yerler

İğneada (Saklı Cennet) Tarihi Gezilecek Yerleri, Merak ediyorsanız “İğneada nerede?” Doğru yere geldiniz. Kasaba, İğneada Longozu Kumsalı adlı 20 km uzunluğunda bir plaja ev sahipliği yapıyor. Bu plajların en ünlüsü Erikli Gölü‘dür. Ancak orada kamp yapmak yasak. Sahili en iyi şekilde görebilmek için yollarda kalmalısınız.

Trakya-Karadeniz Bölgesi’nde yer alan İğneada otelleri, yaklaşık 2.000 nüfuslu şirin bir kasabadır. Yaz aylarında nüfus on binin üzerine çıkar. Yerliler geçimlerini balık tutarak, ağaç keserek ve ot yetiştirerek kazanıyorlar. Bölgeyi keşfetmek istiyorsanız bir gecelik gezi için İğneada’da kalabilirsiniz. Kasaba, Bulgaristan sınırına yakın, İstanbul’dan arabayla yaklaşık üç saat uzaklıkta.

Bu rehbere İğneada pansiyon takip ederek şehrin genel görünümüne ulaşabilirsiniz. Wikivoyage’da bölgenin flora ve faunası hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Şehir hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İğneada Parlak Resort Hotel iyi bir seçimdir. Lobide ücretsiz gazeteler ve 24 saat açık resepsiyon gibi olanaklar mevcuttur. Ayrıca burada ücretsiz kendi kendine park yeri bulabileceksiniz.

İgneada kırklareli, Romanya’daki en iyi eko-turizm destinasyonlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Kasaba kültürel bir hazinedir ve eşsiz bir tatil yeridir. İğneada turu istersenizde Tatilinizi yıl boyunca burada geçirebilir ve hatta bir veya iki gece geçirebilirsiniz. İklimi okyanusal olduğundan hoş bir iklime ve bol güneşli günlere sahiptir. Bu eşsiz destinasyon, Karadeniz Bölgesi’ne gelen tüm ziyaretçilerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yerdir.

İğneada Gezilecek Yerler

Kasaba, Kırklareli ilinde yer almaktadır ve üç milyon dönümlük bir koruma alanına sahiptir. Demirköy’ün 25 km (16 mil) kuzeyinde yer alır, en yakın ilçe Demirköy’dür. İğneada sahil kasabayı nehrin köyünün sonunda bulabilirsiniz. Doğal ortamına ek olarak, çeşitli vahşi yaşam türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca bir akvaryum balığı, maymun kaya balığı ve kurt gibi bulacaksınız.

İğneada ilçesi Karadeniz kıyısında yer almaktadır. Çevresi meşe ağaçlarıyla kaplı yoğun bir ormandır. Kasaba ayrıca bölgenin en ilginç arkeolojik alanlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Aslında, Karadeniz’in en büyük gelgitini yaşayabileceğiniz Türkiye’deki tek yerdir. İğneada’nın doğal güzelliğini yaşamak istiyorsanız en az bir gününüzü orada geçirmelisiniz.

İğneada’da kalacak yer arıyorsanız, İğneada Motel‘de kalabilirsiniz. Şehir merkezine ve Mert Gölü’ne yakın konumdadır. Çorlu havaalanına 85 km uzaklıktadır. Ayrıca Balaban Dondurma ve İğneada gölü gibi İğneada’da birçok popüler yer var. Marmara bölgesindeki karayla çevrili son kasaba olan İğneada, meşe ormanlarıyla kaplıdır.

İğneada Tatil

İğne ada bölgesinde birbirinden güzel meşe ormanlarının ve göllerin keyfini çıkarabilirsiniz. Parkta yedi göl var. Mert Gölü, Bulgaristan sınırına sadece 12 km uzaklıkta bulunuyor. Bölgeye özgü 8’i endemik olmak üzere 30 farklı balık türü vardır. İğne ada ormanları zengin bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir. Bölge, modern dünyadan etkilenmedi ve manzarası nispeten dokunulmadan kaldı.

İğneada konaklama, Kırklareli ilinin Karadeniz kıyısında bir beldedir. Trakya’nın İncisi olarak bilinir. Dünyanın her yerinden turistler için popüler bir kamp yeridir. Trakya bölgesini keşfetmek isteyenler için en iyi yol yakınlardaki İğneada Taşkın Ormanları Milli Parkı’nda kamp yapmaktır. Güzel bir yer, özellikle de bir doğa aşığıysanız.

Bulgaristan’da popüler bir turistik yer olmasının yanı sıra, İğneada longoz ormanları ziyaret etmek için büyüleyici bir yerdir. Yemyeşil peyzajı birkaç sulak alana sahiptir ve göl balıklarla doludur. İğneada bungalov evleri Burası ziyaret etmek için güzel bir yer ve aynı zamanda su sporları için popüler bir üstür. Geleneksel bir Türk evinde kalırken sazlık alanlarını keşfedebileceksiniz. Bölgede yürüyüş yapmayı planlıyorsanız, mutlaka orada vakit geçirin ve fotoğraf çekin.

 

İğneada Nasıl Gidilir?

Google maps

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]