','

' ); } ?>

İstanbul Akvaryum – Deniz Meraklılarının Görmesi Gereken Bir Yer !!

İstanbul Akvaryum – Deniz Meraklılarının Görmesi Gereken Bir Yer. Türkiye’nin ilk halka açık akvaryumuydu ve Avrupa’nın en büyüklerinden biridir. Bugün, önemli bir turistik cazibe merkezi ve deniz araştırmaları ve koruma merkezidir. Doğa tutkunuz varsa burayı seveceksiniz. Gözlemlemek için birçok farklı deniz yaşamı türü vardır ve kesinlikle görülmeye değerdir.

İstanbul Akvaryum‘da dünyanın dört bir yanından 25.000 deniz hayvanı ve balık bulunur. Akvaryum, kaplan köpekbalıkları ve daha küçük deniz yırtıcılarının yanı sıra birkaç farklı tropikal balık türüne ev sahipliği yapmaktadır. Yeterince cesur olanlar için, bazılarıyla suya bile girebilirsiniz! Akvaryumun suyu Ege ve Karadeniz’i birbirine bağlayan Marmara Denizi’nden geliyor. Kamyon ve uçaklarla İstanbul’a sevk edildiler.

Akvaryumda ayrıca dünyanın farklı yerlerinden birçok köpek balığı ve diğer deniz canlıları bulunur. Bu deniz yırtıcılarından yüzden fazla burada görülebilir. Müzede ayrıca kaplan köpekbalıkları ve diğer balıklarla yüzebileceğiniz bir bölüm de bulunuyor. 14 yaşın altındaki çocuklara veya tıbbi bir durumu olanlara önerilmez. Tüm gününüzü deniz yaşamını öğrenerek ve bu canlılarla dalış yaparak geçirebilirsiniz. Ancak hamileyseniz veya kalp rahatsızlığı geçmişiniz varsa dalıştan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Akvaryum, ziyaretçilerin deneyebileceği bir dizi hizmet sunmaktadır. Örneğin, köpek balığı tankına dalabilir ve köpekbalıklarıyla yüzebilirsiniz. Amazon ormanlarının piranalar, caimanlar, boalar, agi ve zehirli kara kurbağaları gibi sakinleri hakkında da bilgi edinebilirsiniz. İstanbul’un en popüler turistik yerlerinden biridir ve burada yunuslarla birlikte yüzebilirsiniz.

 

İstanbul Akvaryum da Neler Var ?

 

İstanbul Akvaryum‘da ayrıca bir yunus akvaryumu bulunmaktadır. Yıldönümleri gibi özel günlerde dalgıçlar ana tankta pankart açabilirler. Bu süre zarfında çok sayıda deniz hayvanı ve diğer ilginç canlıları da görebilirsiniz. Akvaryumda görebileceğiniz en büyük canlılar, tarihi dinozor dönemine kadar uzanan Rus mersin balığıdır. Cinsiyet değiştiren orfozlar, ocellaris palyaço balığı ve 7 dakikaya kadar su altında kalabilen Gentoo penguenleri vardır.

Akvaryum denize yakın bir konumdadır ve çeşitli türlere sahiptir. Akvaryumda inek burunlu bir vatoz ve bir Rus mersin balığı görebilirsiniz. Amazon Yağmur Ormanları’nda zehirli kurbağalar ve cüce timsahlar da görebilirsiniz. Okyanusya’da bir mini gezi de mevcuttur. Kızıldeniz, İstanbul Akvaryum’daki bir diğer ilgi çekici bölgedir. Film izlerken biraz film izleme havasındaysanız, Türk Sineması’nı bile ziyaret edebilirsiniz.

 

Akvaryum giriş ücreti 

Yetişkin 119 TL, 2-12 yaş ve öğretmen, gazi, engelli ve 65 yaş üstüne 89 TL bilet fiyatı bulunuyor. Ziyaretçilerin maske takması zorunlu. Güncel bilet fiyatlarını ve online bilet almak için şu adresi kullanabilirsiniz. Verilen fiyatlar online bilet fiyatlarıdır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]