','

' ); } ?>

İstanbul Hayvanat Bahçesi, Akvaryum ve İstanbul Parkı

İstanbul Hayvanat Bahçesi, Hayvanları doğal ortamlarında görmek istiyorsanız İstanbul Hayvanat Bahçesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Burası 2000’den fazla hayvan türü ve 8000 bitki türü barındıran Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçelerinden biridir. Dünyanın en çok tehlike altındaki türlerinden bazılarına yaklaşabilir ve bu yerlerde korumanın önemini de öğrenebilirsiniz. İstanbul Hayvanat Bahçesi, İstanbul’un Kocaeli bölgesinin korunmasında da rol oynuyor.

Bir diğer önemli nokta ise İstanbul Parkı. Park, birçok kuş, sürüngen ve memeli türü dahil olmak üzere bir dizi farklı hayvan türünü içerir. Parkta ayrıca bir midilli kulübü ve çocukların ata binebilecekleri bir çocuk alanı bulunmaktadır. Parkın içinde restoran ve kafeler var, hatta nargile bile alabilirsiniz. Ayrıca kendi piknik malzemelerinizi getirebilir ve lezzetli bir yemek hazırlayabilirsiniz.

İstanbul Hayvanat Bahçesi‘ni ziyaretiniz sırasında parktaki inanılmaz hayvan çeşitliliğini fark edeceksiniz. Göz kamaştırıcı renkler ve farklı hayvanların şekilleri ile doludur. Diğer hayvanlar arasında zıplayan maymunlar, ağaç dalları yiyenler ve devekuşları göreceksiniz. Eğlenceli bir aktivite hayvanları beslemektir. Hatta penguenleri besleyebilirsiniz! Ve bir bonus olarak, fotoğraflarını bile çekebilirsiniz!

İstanbul Akvaryum

Çocuklarla seyahat ediyorsanız İstanbul Akvaryum‘a da göz atmak isteyebilirsiniz. İstanbul Akvaryum’da birçok deniz hayvanı bulunur ve hemen suyun üzerindedir. Akvaryum ayrıca bir hediyelik eşya dükkanı da sunmaktadır. Ayrıca İstanbul Hayvanat Bahçesi’nden hediyelik eşya ve hediyelik eşya satın alabilirsiniz. İstanbul’daki Alman çeşmesini de ziyaret edebilirsiniz. Alman İmparatoru II. William tarafından yaptırılan bu güzel çeşme, yeni bir Bizans tarzında dekore edilmiştir.

İstanbul inanılmaz bir şehir olsa da, İstanbul Hayvanat Bahçesini ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz. Bu hayvanat bahçesi şehrin en kapsamlı ve güzelidir. Hayvanat bahçesi aynı zamanda çocukların ve ailelerin birlikte vakit geçirebilecekleri harika bir yerdir. 200’den fazla hayvan türü vardır ve bahçeler hem yetişkinlerin hem de çocukların ilgisini çekecek aktivitelerle doludur. Hayvanat bahçesi de piknik için harika bir yer.

Egzotik hayvanlarla ilgilenenler için Jungle İstanbul harika bir seçim. Burada dünyanın en büyük altı yılanından üçüne yaklaşabilirsiniz. Yeşil Anakonda 600 cm’yi aşan uzunluğuyla dünyanın en büyük ikinci yılanıdır. Kızıl Kuyruklu Gopher Yılanı 400 santimetre uzunluğundadır. Tüm deneyim, hayvanat bahçesine geri dönmek istemenizi sağlayacak.

Ormanya Doğal Yaşam Parkı

Küçük çocuklarınız varsa, şehirde birçok aile dostu cazibe merkezi vardır. Midilli gezintileri, sevişme alanları ve mini ATV safari dahil olmak üzere çocuklara yönelik küçük hayvanat bahçeleri vardır. Ayrıca Ormanya Doğal Yaşam Parkı‘nda bisiklet ve yürüyüş yapmayı deneyebilirsiniz, İstanbul Parkı ise zipline ve ATV gezintileri sunar. Bir başka harika seçenek de mini tekne gezintilerinin, çarpışan arabaların ve salıncaklı gezintilerin keyfini çıkarabileceğiniz Polonezköy Hayvanat Bahçesi. Diğer ilgi çekici yerler arasında oyun alanı, piknik masaları ve kulübe tarzı piknik alanları bulunmaktadır.

 

Konum:

 

İstanbul hayvanat bahçesi nerede var?

Polonezköy Hayvanat Bahçesi.
Park Of İstanbul Hayvanat Bahçesi.
Emaar Sualtı Hayvanat Bahçesi.
Darıca Hayvanat Bahçesi.
Ormanya Çocuk Hayvanat Bahçesi.
Bursa Hayvanat Bahçesi.
İzmir Doğal Yaşam Parkı.

Hayvanat bahçesi giriş ücreti ne kadar?

Darıca Hayvanat Bahçesi yetişkinler için tam bilet ücreti 70 TL’dir. Öğrenci için ise 60 TL’dir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]