','

' ); } ?>

İstanbul’da Pierre Loti Tepesi Nerede? ve Pierre Loti Hikayesi

İstanbul’u ziyaret ederseniz, Pierre Loti Tepesi‘ni mutlaka ziyaret edin. Şehrin en eski ve en güzel yerlerinden biridir. Tepenin tepesinden manzara muhteşem. Uzakta Eyüp Sultan Camii’ni görebilirsiniz. Cami, İslam cemaatinin en önemli yeridir ve Pierre Loti Tepesi’nde yer almaktadır. Caminin yanı sıra tepe üzerinde iki adet mezarlık bulunmaktadır.

Pierre loti tepesinin yüksek noktası, Telfer istasyonunun yaklaşık yarım kilometre kuzeyindedir ve çok katlı bir yerleşim bölgesi ile çevrilidir. Kafe, temel atıştırmalıklar ve alkolsüz içecekler sunmaktadır. Tepeye teleferik veya otobüsle kolayca ulaşılabilir. Yakınlarda birkaç başka ilgi çekici yer vardır. Pierre loti tepesinin hikayesi,  Toplu taşıma araçlarını kullanarak şehrin diğer bölgelerine de bu noktadan ulaşabilirsiniz. Kafe, İstanbul silüetinin bir manzarasını sunmaktadır. Pierre loti Tepesinin Yüksek Noktası, Haliç’i ve şehri izlemek için en iyi noktadır. Tepe, Telfer istasyonunun yaklaşık yarım kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Birkaç tarihi konak restoran ve butik otellere dönüştürülmüş. Eski bir Rabia Kadın Cafe olan Pierre Loti Kahve Evi, manzara ve kahve için popüler bir mekandır. Şehre daha yakından bakmak için Piyerloti füniküler istasyonunda bir teleskop bile alabilirsiniz.

Pierre Lotti Tepesi

Tepenin Yüksek Noktası, Telfer İstasyonu’nun yaklaşık yarım kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Bölge birçok restoran, kafe ve bara ev sahipliği yapmaktadır. Tepe, 1870’lerde İstanbul’a göç eden ünlü Fransız yazar Pierre Loti‘ye ev sahipliği yapıyor. En üstte Haliç’in güzel manzaralarıyla ödüllendirileceksiniz. Tepe aynı zamanda birçok ünlü kişinin mezarlarının bulunduğu bir mezarlığa da ev sahipliği yapıyor.

İstanbul pierre loti, tepede yedi tarihi konak, yokuşun yamaçlarında ise restoran ve nargile kafesi bulunuyor. Panoramik İstanbul manzarasının yanı sıra teras, fotoğraf çekimleri için popüler bir yer haline getiren üç seviyeli bir tasarıma sahiptir. Tepe, yerli halk ve turistler arasında popülerdir. Temmuz ayında İstanbul’a gelirseniz teleferiğe dikkat etmelisiniz. Manzaraya değer, manzaralı bir yolculuktur. Yaz aylarında İstanbul’u ziyaret ederseniz, Pierre Loti Tepesi‘ni ziyaret etmelisiniz. Tepe popüler bir turizm ve eğlence alanıdır. Tepe deniz seviyesinden 55 metre yüksekliktedir ve teleferikle ulaşılabilir. Tepede halka açık bir kafe de var, ancak manzara en iyi tepeden. Birkaç park, açık hava alanı ve bir mezarlık var. Bu yerlerin hepsi görülmeye değer.

 

Pierre Loti Nerede?

 

Pierre Loti teleferik ücreti ne kadar?

2022 itibari ile 11 TL bilet ücreti ödeyerek tepeye çıkabilirsiniz. Çift yön teleferik ücreti ise 18 TL’dir

Pierre Loti tepesinde ne var?

Alanda bir butik otel, altı adet konak, bir restoran ve bir de kafe bulunuyor. Tepenin yamaçlarında da büyük bir mezarlık var. Ayrıca, kafenin ve teleferik istasyonunun hemen yanında, teleskop bulunan bir de seyir terası var.

Pierre Loti’nin hikayesi nedir?

Eski adı Rabia Hatun Kahvesi olan Pierre Loti‘de buluşurlar. Aziyade ile büyük bir aşk yaşadıktan sonra ülkesine gitmek zorunda kalan Pierre Loti, ne yazık ki İstanbul’a döndüğünde genç kadının öldüğünü öğrenir ve derin bir üzüntüye düşer.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]