','

' ); } ?>

İstanbul’un Turistlerin Vazgeçilmezi Alışveriş Mekanları

İstanbul’da alışveriş yapmak sadece istediğiniz şeyleri almak değildir. Şehirdeki çeşitli pazarları keşfedebilirsiniz. İşte özellikle tekstil ürünleri için görülmeye değer bazı yerler. Merter, perakende ve toptan satışlarla dolu büyük bir mahalle. Kumaş ve tekstil ürünlerini nereden alacağınızı öğrenmek için atölyeleri ziyaret edebilir veya el yapımı el sanatları satın almak için Eminönü’nün çarşılarını gezebilirsiniz. Sokakta alışveriş yapmak istemeyenler için alışveriş merkezleri gidilecek yol. Çoğu alışveriş merkezinde çocuklara yönelik etkinlikler de düzenlenmektedir.

Mahmutpasa Çarşısı

Mahmutpaşa Çarşısı, yolcuların konaklayıp geniş bir açık avluda alışveriş yaptıkları geleneksel bir yol kenarı hanını veya kervansarayları andırıyor. Tekstil artık modası geçmiş ve çarşı daha çok giyim ve genel kitsch ile ilgili. Ancak yine de burada bulunabilecek harika hediyelik eşyalar var. Mahmutpaşa kesinlikle görülmeye değer ve kesinlikle tavsiye ediyoruz!

Arasta Çarşısı

Türk kıyafetlerini ve aksesuarlarını uygun fiyatlarla satın almak istiyorsanız, Arasta Çarşı, İstanbul’da alışveriş yapmak için en iyi yerlerden biridir. Sultanahmet Camii yakınında bulunan bu çarşı halıcılar, kuyumcular ve çömlekçilerle tanınır. Dinlendirici bir ortam arıyorsanız burası tam size göre. İstanbul’daki diğer çarşılar kadar popüler olmasa da fiyat etiketleri makul ve atmosferi bozacak turist yok.

Çiçek Pazarı

Çay Pazarı’na yapılacak bir gezi, çiçek pazarını ziyaret etmeden tamamlanmış sayılmaz. Bu İstanbul pazarında çiçeklerden bitkilere, el yapımı cam fenerlerden kültürel eşyalara kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunur. Burada diğer hayvanların yanı sıra yavru ve ördek yavrusu satın alabileceğiniz bir evcil hayvan mağazası bile bulabilirsiniz. Buradaki hayatınmış gibi pazarlık yapabileceksin!

Akaretler

Alışveriş yapmayı seviyorsanız Akaretler mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer. Canlı Beşiktaş semtinde bulunan bu bölge her zaman hareketlidir. Yakınlarda balık pazarını, Türk çay kafelerini ve diğer mağaza ve butikleri bulacaksınız. Bir adım daha ileri gitmek isterseniz, harika alışverişler için İstanbul’un “Soho”su Nişantaşı’na uğrayın.

Bağdat Caddesi

İstanbul’un Asya yakasında yer alan Bağdat Caddesi alışveriş olanaklarıyla dolu. Cadde, Zara, Nine West, Mango, LTB ve Mavi gibi üst düzey moda butikleri ile tanınır. Biraz daha uygun fiyatlı bir şey arıyorsanız, bölgenin daha ucuz mahallelerindeki butikleri deneyin. Bu mahalleler ünlüler arasında da popülerdir.

Nişantaşı Semti

Nişantaşı semti, New York’un Chelsea semtine eşdeğer olan çağdaş bir alışveriş ve yemek alanıdır. Eskiden çilek bahçelerinin hakimiyetindeydi, ancak bugün bu bölge tasarımcı butikleri ve yemek mekanlarıyla tanınıyor. Bölge gurbetçiler, yerliler ve kendilerini biraz lüksle şımartmak isteyenler için popüler bir mekandır.

Üsküdar İlçesi

İstanbul’un en iyi alışveriş bölgelerinden biri de Üsküdar semtidir. Bu bölge, tarihi imparatorluk konutları ve dini mekanların yoğun bir yoğunluğuna sahiptir. Mihrimah Camii külliyesi, büyük mimar Sinan tarafından tasarlanmış ve içi rengarenk desenlerle dolu. Meydan aynı zamanda güzel bir manzaraya sahip bir çeşmeye de ev sahipliği yapıyor. İstanbul ile İzmir’i ayıran Marmara Denizi, ayrılmalarının nedeni değil sonucuydu.

İstanbul’da nerede alışveriş yapılır?

1.İstinye Park. 666. Alışveriş Merkezleri. …
2. Zorlu Center. 477. Alışveriş Merkezleri. …
3. Kapalı Çarşı 11.972. Bit Pazarları ve Sokak Pazarları …
Kadıköy Çarşısı 118. Bit Pazarları ve Sokak Pazarları …
İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi. 997. …
6. Forum İstanbul Alışveriş Merkezi. 402. …
Mall of Istanbul. 381. …
8. Viaport Outlet. 344.

İstanbul’un en büyük alışveriş merkezi hangisi?

Forum İstanbul 495 bin metrekarelik inşaat alanı ile Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi olan Forum İstanbul, Avrupa’nın da en büyüklerinden biri. Bu dev alışveriş merkezinin 176.245 metrekarelik kiralama alanı bulunmakta olup, bünyesinde 286 marka barındırıyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]