İstiklal Caddesi Nerede? İstanbul İstiklal Caddesi , Taksim İstiklal Caddesi 2022

İstiklal Caddesi nerede? İstanbul İstiklal Caddesi, Taksim İstiklal Caddesi Pera’nın Büyük Bulvarı, tarihsel olarak istiklal caddesi taksim olarak bilinir. İstanbul’da bulunan bu cadde en büyük ve en popüler caddedir. Hafta sonları yaklaşık dört milyon olmak üzere günde yaklaşık üç milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Burası görmek, alışveriş yapmak ve yemek yemek için popüler bir yerdir. İstanbul’u ziyaret ederseniz, Eski Şehir sokaklarında yürüyerek en az birkaç saat geçirmeyi unutmayın.

İstiklal Caddesi‘nin en akılda kalan yönlerinden biri de para isteyenlerin çokluğu. Bazıları gerçek olsa da, çoğu değil. Aslında, son yıllarda nakit talep edenlerin sayısı arttı. Bu aşırı hevesli satıcılar, genellikle çocuklar, caddede sizi kovalayacak, kafanıza eşyalar koyacak ve sizden nakit isteyecektir. Bu insanlardan rahatsızsanız, onlara satmaya çalıştıkları nesneyi verin ve ilgilenmiyorsanız hayır deyin.

 

İstiklal Caddesi, Kapalıçarşı olarak yeniden adlandırılmadan önce, bir zamanlar zenginlik ve ileri gelenlerin yeriydi. 1923’teki Türk Savaşı’ndan sonra yeniden adlandırıldı ve 1970’lerde daha az tercih edilen bir mahalleydi. Ancak, 1990’larda milyon dolarlık bir yenileme projesi tamamlandı ve caddenin etkili statüsü restore edildi. Bugün, bir tramvay caddenin bir ucundan diğerine geçiyor ve turistler caddede kendi hızlarında dolaşmakta özgürler. İstanbul sokakları kaotik faaliyetleriyle bilinse de yine de sessiz yerler bulabileceksiniz. İstiklal caddesinin eski mahallesi birçok tarihi binaya, asırlık restoranlara, renkli dükkanlara ve mimari akımların güzel örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. Kalabalık cadde, her türden alışveriş yapan için harika bir destinasyondur, ancak gangsterlerin de farkında olmalısınız. İstanbul’da sokaklarda dolaşan kötü oyunculara rastlamak alışılmadık bir şey değil.

İstiklal Caddesi Alışveriş

Mağazaların yanı sıra İstiklal Caddesi etkileyici bir tarihe sahiptir. Aslında cadde, İstanbul’un en büyük alışveriş bölgesidir. New York’taki Fifth Avenue ve Londra’daki Oxford Street ile karşılaştırılabilir. Aklınıza gelebilecek her ürüne, canlı müziğe sahip, sinema ve barlara ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda birçok aktivitenin olduğu canlı bir bölgedir, bu nedenle uzun bir yürüyüş gününe hazır olun. İstiklal Caddesi’nin kuzey ucu, birçok protesto ve gösteriye sahne olan Taksim Meydanı’na ev sahipliği yapıyor. Burası 2013’teki Gezi Parkı gösterilerinin sahnesiydi ve Türkiye’nin önemli bir simgesi. Birçokları için burası İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken bir yer. Tarihi binalar, İstiklal caddesini alışveriş ve yemek için büyüleyici bir yer haline getiriyor. İstiklal, aynı zamanda biraz zaman geçirmek için harika bir yer olan hareketli bir caddedir.

İstiklal Caddesi’nde ne var?

Tussauds Balmumu Müzesi, Hüseyin Ağa Camii, Sent Antuan Katolik Kilisesi, Pera Müzesi, Çiçek Pasajı ve Fransız Sokağı gibi popüler mekanları ziyaret edebilirsiniz. Akşam yeme içme ve eğlencesi için de Nevizade veya Asmalimescit’e uğrayabilirsiniz.

İstiklal Caddesi hangi semtte?

Istiklal Caddesi 41.036118 enlem ve 28.983973 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Şehit Muhtar Mh. ve Beyoğlu ilçesine bağlıdır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]