','

' ); } ?>

Kapadokyada Gezilecek 5 Yer ve Balon Turu fiyatları 2022

Kapadokyada Gezilecek Yerler ve Balon Turu fiyatları 2022, orta Türkiye’nin yarı kurak bir bölgesinde, peribacaları Göreme ve Keşişler Vadisi bölgesindeki manzarayı süslüyor. Tunç Çağı troglodytes ve daha sonra ilk Hıristiyanlar sığınmak için vadilerin duvarlarına evlerini oydu. Bölgede kayaya bakan kiliseler vardır. Bence kapadokya gezilecek yer çok var. Ihlara Kanyonu, peribacalarının yanı sıra kaya kiliseleri de dahil olmak üzere büyüleyici sanat eserleriyle dolu mağaralara ev sahipliği yapıyor.

Bölgede görülmesi gereken bir diğer ilginç yer ise peribacalarıyla dolu bir bölge olan Derinkuyu yeraltı şehridir. Kasaba Göreme’nin güneyinde yer alır ve öğleden sonra yürüyüşleri için mükemmel bir yerdir. Manzara nefes kesici ve yollar dolambaçlı ve genellikle kayalık. Ziyaretçiler ayrıca bölgede ata binme deneyimini de yaşayabilirler. Peribacalarının yanı sıra bölgede birçok yürüyüş parkuru bulunmaktadır.

Kapadokya Göreme Bölgesi

Bu bölgenin jeolojisine daha yakından bakmak isterseniz Kapadokya’nın gözde mekanlarından Göreme Açık Hava Müzesi‘ni gezebilirsiniz. Müze rehberli bir sesli tur sunuyor. Bu sesli tur, bölgenin tarihini anlamanıza ve kendi izleniminizi yaratmanıza yardımcı olabilir. Kapadokya’yı deneyimlemek ve insanları ve kültürü hakkında daha fazla şey öğrenmek için mükemmel bir yoldur.

Kapadokya nevşehir mağara şehirlerine yapılacak bir gezi, el değmemiş doğayı keşfetmenin inanılmaz bir yoludur. Bölge, şirin kasaba ve köylerle doludur ve bunların çoğu binicilik ve yürüyüş parkurları sunar. Mağara evlere ek olarak, antik kaya kiliseleri ve gizemli peri tünelleri gibi birçok ilginç yer var. Sıcak hava balonu gezileri de bu bölgeyi deneyimlemenin popüler bir yoludur. Bu antik bölgenin gelen herkes için sunabileceği çok şey var.

Kapadokya Kızıl Vadi,  mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Bu çarpıcı kırmızı vadi, keskin kumtaşı sırtları ve ateşli gün batımları ile ünlüdür. Aynı zamanda iki popüler kafeye ve bayrak seyir noktalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bölgeyi keşfederken bu sitelerin her ikisine de yürüyebilirsiniz. Gerçekten nefes kesici bir manzara için tüm günü Kızıl Vadi’de geçirebilirsiniz. Yürüyüşçü değilseniz, kış aylarında balon uçuşunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Kapadokya’nın eşsiz manzarası, bölgedeyseniz mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Antik kalıntıları çarpıcı ve manzara nefes kesici. Ayrıca havadan bir mağara görebilirsiniz. Bölgenin antik kalıntılarını gezdikten sonra büyüleyici Ürgüp ilçesine uğramayı unutmayın. Bu bölgede iyi bir restoran sahnesi ve birçok butik otel var. Selçuklu kültürünün kalıntılarını ve büyüleyici Altı Kapı Türbesi türbesini bulacaksınız.

Kapadokya’da gezilecek çok yer olsa da en popüleri Göreme’dir. Göreme’de bulunan, aşı boyası süslemesini ve Yükseliş tablosunu görebileceğiniz müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tarih meraklısıysanız testi kebabını mutlaka denemelisiniz. Çevredeki manzara pitoresk ve bölgenin güzelliğini görme fırsatına direnmek zor.

 

Kapadokya Balon Turu

Gerçekten büyülü bir deneyim için Kapadokya balon turu yolculuğunu deneyin. Bu sıcak hava balonları vadinin güzel manzarasının üzerinde uçuyor. Yukarıdan manzarayı hayranlıkla izleyerek harika zaman geçireceksiniz. Bölgedeki en popüler turistik yerler şunlardır: a. Şehir, Zelve ve Göreme antik köyü. Kapadokya’da keşfedilecek daha birçok küçük kasaba da var.

Göreme ve Çavuşin kasabaları gezi için idealdir. Bölgenin verimli volkanik toprağı, bitki ve meyve yetiştirmek için idealdir. Bölge ayrıca birkaç eski Hıristiyan yerleşimine ev sahipliği yapmaktadır. Yaklaşık 2000 yıl önce, Hristiyanlar zulümden kaçmak için bölgeye kaçtılar. Günümüzde bu alan Hristiyanlığın yeniden canlanması için önemlidir. Çavuşin kasabası bir zamanlar Vaftizci Yahya’ya adanan bir hac merkeziydi.

Peribacalarının yanı sıra Göreme kasabası, bölgenin nefes kesen manzarasını görmek için harika bir yerdir. Ünlü katedrali muhteşem bir mimari harikasıdır. Bölgede güzel Ihlara Vadisi ve Göreme kasabası da dahil olmak üzere ziyaret edilecek başka yerler var. En muhteşem manzaralar için Kapadokya açık hava müzesini ziyaret edin. Göreme kasabaları Kapadokya’nın başlıca turizm merkezleri olsa da, bölgenin sunabileceği şeylerin sadece başlangıcıdır.

Kapadokya Balon Turu Fiyat olarak:

2022 sezonu için Kapadokya Balon fiyatları;

  • Mart ayında kişi başı 160-200 Euro,
  • 01 Nisan – 31 Ağustos tarihleri arasında kişi başı 200-250 Euro,
  • Eylül ve Ekim aylarında ise kişi başı 180-240 Euro arasında.

 

Kapadokya yol tarifi 

istanbul kapadokya arası kaç km : 548 km

izmir kapadokya arası kac km       :1068 km

nevşehir kapadokya arası kac km   : 76 km

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]