','

' ); } ?>

Kartepe Kayak Merkezi Güncel Bilgiler 2022

Kartepe Kayak Merkezi, Kompakt kış sporları merkezi her yaş için idealdir ve hem snowboardcular hem de yeni başlayanlar için koşular vardır. Ayrıca yaz aylarında yürüyüş yapmak için harika bir yerdir. Şehre iyi bağlantılara sahiptir ve bu da onu aileler için harika bir seçim haline getirir. Bu tesis ayrıca kasabadan erişilebilen kayak ve yürüyüş parkurları sunmaktadır. Kartepe kayak merkezi otel küçük olmasına rağmen Türkiye’nin en büyük kayak merkezlerinden biridir.

Kartepe kayak merkezi tüm yıl boyunca açıktır ve ziyaretçilerin katılabileceği pek çok aktiviteye sahiptir. Binicilik, golf, çamur banyoları ve kano bu aktivitelerden bazılarıdır. Ayrıca yaz sezonunda kamp alanlarının yanı sıra eğlenebileceğiniz çok sayıda mağaza, restoran ve bar bulunmaktadır. Altyapı ve tesisler Avrupa standartlarına uygundur ve Kartepe’deki konaklamalara yemek ve kayak geçişleri dahildir.

Kartepe, sizi zirveye çıkaran dört teleferiğe sahip olduğu için özellikle kayakçılar arasında popülerdir. Karpe kayak merkezinde başlangıç ​​ve orta dereceli pistler dahil olmak üzere on ikiden fazla pist bulunmaktadır. Kartepe kayak merkezi ayrıca kış aylarında geleneksel bir Türk içeceği olan sıcak çayın servis edildiği bir kafe ile donatılmıştır. Tesisleri, yeni başlayanlar ve ileri düzey kayakçıların yanı sıra sınırlı deneyime sahip olanlara hitap etmektedir.

Kartepe kış aylarında snowboardcular ve orta seviye kayakçılar için popüler bir destinasyondur. 400 kilometreyi aşan parkurları ile Kartepe, yeni başlayanlar ve orta seviye snowboardcular için tozlarını almak için ideal bir yerdir. Kayak merkezi Kocaeli Yaylası ile Samanlı Dağları arasında yer almaktadır. Burada kar yağışı bol ve hava her zaman güzel. Kartepe kayak merkezi hava durumu koşulları hem acemi hem de deneyimli snowboardcular için uygundur ve yokuşlar çok zorlayıcı değildir.

Kartepe Kayak Merkezi Kar Kalınlığı

İster ilk kez kayak yapmayı deneyin, ister deneyimli bir kayakçı olun, Kartepe gezisi sizi evinizde hissettirecek. Tesiste 3000’den fazla kayakçı ile çok sayıda yerel halkın burayı şehrin yakınındaki daha kalabalık tatil yerlerine tercih etmesi şaşırtıcı değil. Türkiye’de kayak yapmak için bir yer arıyorsanız, Kartepe’ye yapacağınız bir gezi, eşsiz güzelliğini görmenizi ve büyüleyici kış havasını deneyimlemenizi sağlayacaktır.

Kartepe‘de toplam uzunluğu 17,6 km olan 21 kayak pisti bulunuyor. Birkaç pist, özellikle yeni başlayanlar için tasarlanmıştır ve aynı anda 3000’e kadar kayakçıyı ağırlayabilir. Yamaçlara çıkmadan önce becerilerini geliştirmek isteyenler için eğitim sınıfları mevcuttur. Kartepe kayak merkezi güzel bir konumda yer almaktadır ve bir dizi başka olanaklara sahiptir. Buna araba kiralama ve bir restoran da dahildir.

Konum:

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]