','

' ); } ?>

Kelebekler Vadisi Konya Nerede? Güncel Bilgiler

Konya‘ya geldiğinizde göreceğiniz sadece kelebekler değildir. Ayrıca birkaç farklı entomolojik bitki türü göreceksiniz. Bu bitkiler kelebekler tarafından hayatta kalmak için kullanılır. Kelebekler vadisi, geziler için halka açık yedi bin metrekarelik bir alandır. Kelebekler vadisine yaptığınız ziyaretten en iyi şekilde yararlanmak için en az bir gün geçirmeyi planlayın. Kelebeklerin yanı sıra kelebekler ve beslendikleri bitkiler hakkında da bilgi edinme fırsatınız olacak.

Kelebekler Vadisi Nerede

Çocuklarla seyahat ediyorsanız Kelebekler Vadisi Konya‘yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bu, vadide türünün ilk örneği ve çocuklar için harika hikayeler ve nefes kesici bir dünya ile dolu. Müzede on binden fazla kelebek bulunacak ve bu da onu dünyanın en büyük kelebek bankalarından biri yapacak. Dünyanın dört bir yanından gelen kelebekler farklı ülkelere ihraç edilecek, böylece çocuklar Benekli, Sivri ve Uzun’da doğa eğitimi alabilecekler.

Kelebekler Vadisi Kamp

Kelebekler vadisi konya, klimalı büyük bir kapalı alan içeren, yıl boyunca mükemmel bir cazibe merkezidir. Bu kış bahçesindeki kelebekler, tropikal havayı taklit eden koşullara ihtiyaç duyar. Konya‘nın iklimi soğuk, kuru ve nem oranı düşük olduğundan, Arup ekibi bu koşullara uygun bahçe içinde yapay bir mikro iklim oluşturmaya karar verdi. İçerideki sıcaklık 26 derece, nem ise yüzde seksen beş olarak ayarlanmış.

Konya Kelebekler Vadisi

Konya kelebek vadisine ulaşmak için birkaç seçenek var. Seyahat etmenin en kolay yolu tren veya uçaktır. İstanbul’dan direkt bir tren Konya’ya yaklaşık beş saat, Eskişehir’den Konya’ya direkt bir otobüs yaklaşık dört buçuk saat sürecektir. Ayrıca Bursa’dan Eskişehir’e koordineli bir otobüsle Konya’ya gidebilirsiniz. Bursa ile şehir arasında otobüs işleten birkaç firma var.

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Kelebekler Vadisi giriş ücreti ne kadar?

Değişkenlik gösterebiliyor ama konya tropikal kelebek bahçesi giriş ücretleri öğrenci için 7,50 TL iken sivil girişler için 15 TL. Siviller için ücret hafta sonu 17,50 TL olarak belirlenmiştir.

Kelebekler Vadisi Konya Ne zaman gidilir?

Pazartesi hariç haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz. Saat 9’da açılıyor ve saat 17.30 sularında da kapanıyor. Büyük bir alan olduğu için biraz erkenden gitmenizde fayda var.

Kelebek vadisi Nerede?

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yer alan kelebek vadilerinin en önemlisi Konyada yer alır. İstanbul’dan direkt bir tren Konya’ya yaklaşık beş saat, Eskişehir’den Konya’ya direkt bir otobüs yaklaşık dört buçuk saat sürecektir. Ayrıca Bursa’dan Eskişehir’e koordineli bir otobüsle Konya’ya gidebilirsiniz. Bursa ile şehir arasında otobüs işleten birkaç firma var.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]