','

' ); } ?>

Kuzguncuk Gezilecek Yerler Güncel Bilgiler 2022

Kuzguncuk Gezilecek Yerler, Kuzguncuk’un tarihi dokusunu keşfetmeyi planlıyorsanız, işe Yahudi mezarlığı ile başlayabilirsiniz. Şehir merkezinin doğusunda yer alan mezarlık günümüzde de kullanılmaktadır. Ayrıca Kuzguncuk’un bir buçuk km veya bir mil kuzeydoğusunda bulunan Beylerbeyi Sarayı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Otobüs veya taksi ile ulaşılabilen saraya Çayırbaşı durağından da yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Kuzguncuk‘un tarihi merkezi Ekümenik Patrikhane’dir. Ekümenik Patrikhane, şehrin en önemli kiliselerinden biridir. Kilise köyün kalbinde yer almaktadır. Şehirde ayrıca çok çeşitli kahvehaneler var. Kahve tiryakisi iseniz Kuzguncuk’ta bolca seçeneğiniz olacaktır. Birkaç popüler yer Betty Blue, Metet Kozde Döner ve İsmet Baba’dır.

Bölgede çeşitli kafeler bulabilirsiniz. Kafelerin bazıları kahve veya çaylarıyla ünlü, bazıları ise hamburger konusunda uzman. Kuzguncuk’tayken Türk kahvesi çeşitlerini denemeyi unutmayın. Klasik Türk kahvesinden Java’ya, kekik’e kadar bu mahallede herkese göre bir şeyler var. Çok çeşitli lezzetli kahvaltı ve öğle yemeği menüleri bulacaksınız.

Kuzguncuk Nerede?

Pişirmeyi seviyorsanız, eski Ekmek Teknesi fırınının hala faaliyette olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir. Ayrıca şehrin etrafındaki kafelerde nefis sıcacık baklavayı deneyebilirsiniz. Kuzguncuk sahil da birçok kahve dükkanı bulacaksınız. Burada seçenek sıkıntısı yok, bu yüzden en sevdiğiniz içeceğin tadını çıkarabilir ve Java fincanınızın tadını çıkarırken insanları izleyebilirsiniz.

Birçok kafenin yanı sıra semt birçok tarihi simgeye de ev sahipliği yapmaktadır. Abdülmecid Efendi Köşk olarak bilinen ahşap köşk, aslen Sultan II. Abdülhamit’in bir kuzeni için av köşkü olarak inşa edilmiştir. Artık Yapı Kredi Bankası’na ait ve prestijli bir mülk. Bir kahve aşığıysanız, hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Pitoresk manzaranın harika manzarasını sunan düzinelerce kafe bulacaksınız.

Kuzguncuk Nasıl Gidilir?

Şehrin ana caddesi olan Icediye Caddesi, dar konağında sıralanmıştır. Lezzetli kahvaltılar ve öğle yemekleri sunan çok sayıda kafe ve restoran bulunmaktadır. En popüler yerlerden bazıları özel çayları ile tanınırken, diğerleri yüksek kaliteli kahve servisi ile ünlüdür. Kuzguncuk gezilecek yerler arasında en çok bahsi geçen ikisi ve Fethi Ahmet Paşa Konağı yer alıyor.

Kuzguncuk’un şirin, lüks olsa da, görülecek birçok ilginç yeri var. Tarihi mezarlıklar, kiliseler ve camiler, Boğaz boyunca uzanan küçük bir vadide yer almaktadır. Bu bölge aynı zamanda dini etkinliklerin ve festivallerin merkezidir. Bu yerleri ziyaret etmek, İstanbul kültürünün etnik çeşitliliğini hissetmek için mükemmel bir yoldur. Bir öğleden sonrayı mahallelerde dolaşarak geçirmek kolaydır ve bölgede herkes için bir şeyler olduğunu göreceksiniz.

Konum:

FAQ

Kafelerin bazıları kahve veya çaylarıyla ünlü, bazıları ise hamburger konusunda uzman. Kuzguncuk'tayken Türk kahvesi çeşitlerini denemeyi unutmayın. Klasik Türk kahvesinden Java'ya, kekik'e kadar bu mahallede herkese göre bir şeyler var. Çok çeşitli lezzetli kahvaltı ve öğle yemeği menüleri bulacaksınız.

Bu Otobüs hatları Kuzguncuk yakınından geçiyor: 15, 15B, 15H, 15K, 15KÇ, 15M, 15P, 15R, 15S.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]