','

' ); } ?>

Kemerburgaz Kent Ormanı İstanbul ”Muhteşem Doğa”

Kemerburgaz Kent Ormanı, Türkiye’nin en büyük faaliyet ormanlarından biridir. Şehir ormanı, doğal ortamdaki faaliyetlerine ek olarak, adrenalini yüksek birçok cazibe merkezine sahiptir. Bunlar arasında yüksek ve alçak ipli parkur, zeplinler, tırmanma duvarları, dev salıncaklar ve 13 metrelik serbest düşüş bulunur. Orman ayrıca yangınlara kapalıdır, bu da onu aileler ve bireyler için ideal bir yer haline getirir.

Kemerburgaz nerede, 2014 yılında İstanbul Şişli Vakfı tarafından bir rekreasyon parkı olarak geliştirildi. Zengin bir tarihe sahip olan şehir, tarihini uzun süredir bölgenin antik tarihine borçlu. Park, güzel bir şehir manzarasından heyecan verici maceralara kadar her şeyi sunuyor. Orman 65.000 metrekare büyüklüğündedir ve aileler ve bireyler için çeşitli cazibe merkezlerine sahiptir. Kemerburgaz ormanı Parkın ziyaretçileri kuş gözlemciliğinden bisiklet ve yürüyüş parkurlarına kadar çeşitli aktivitelere katılabilir.

İstanbul’daki Kemerburgaz Kent Ormanı, dışarı çıkıp doğanın tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir. Yürüyüş yapabilir, koşabilir ve köpeğinizi yürüyüşe çıkartabilirsiniz. Ayrıca fitness merkezinde egzersiz yapabilirsiniz. Şehrin rekreasyon alanlarının dışında birçok yolu vardır ve bir yürüyüşçü, başka biriyle tanışmadan bölgeyi keşfetmek için saatler harcayabilir. Bu orman, birçok kuş türüne ve birçok bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır.

Kemerburgaz Kent Ormanı Açık mı?

Ormanda ayrıca oyuncaklar ve oyuncaklar bulunan büyük bir kapalı eğlence parkı bulunmaktadır. Etkinlik sırasında parkta Haluk Levent’in de yer aldığı büyük bir konser düzenlendi. Etkinliği ormanda ailece yapılan etkinlikler izledi. Kutlama aynı zamanda Kemerburgaz‘ın tarihini öğrenme fırsatı da oldu. Dumlupınar savaşı, Yunan-Türk Savaşı’nı sona erdirdi ve Yunanistan’ın savaş için 30.000’den fazla askeri vardı. Ancak Mustafa Kemal liderliğindeki Türkler ağır kayıplar verdi.

Ormanın yanı sıra büyük bir parka da ev sahipliği yapıyor. Konumu, ailelerin açık havada eğlenmeleri için idealdir. Parkın adı “ormankemerburgaz” olup, adı Osmanlıca orman anlamına gelen bir kelimedir. Adı Türkçe’de ‘orman’, adı Yunanca’da ‘orman’ anlamına geliyor. Bir şehir ormanının ortasında, bölgenin tarihini bilmek önemlidir. Tarihi ülkenin kültürüyle bağlantılıdır ve antik kentin kalıntıları korunmuştur.

Park, Türkiye’nin en büyük açık alan macera parkıdır. 2014 yılında halka açıldı ve altı5.000 metrekareyi kapsıyor. Aileler için bir eğlence merkezi ve etkinlikler sunmaktadır. Tarih ve kültür hakkında bilgi edinirken açık havada eğlenmek için ideal bir mekandır. Tarihi önemine ek olarak, şehrin eşsiz doğal güzelliği de turistler ve bölge sakinleri için büyük bir cazibe merkezidir. Kemerburgaz kent ormanı ile İstanbullular dünya harikasını yepyeni bir şekilde deneyimleyebilirler.

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti Nedir ?

Kemerburgaz Kent Ormanı‘na yaya olarak şimdilik giriş ücreti talep edilmiyor. Bunun yanında otomobil ile giriş 25 TL, motosiklet ve atv 20 TL ve küçük minibüs ise 65 TL’dir.

Kemerburgaz Kent Ormanı, inanılmaz çeşitlilikte etkinliklere ve ilgi çekici yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin en büyük açık alan macera parkına ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin konumu da çok uygun. Park 2014’ten beri açık ve aileler için popüler bir mekan. Büyüklüğüne rağmen, şehrin gelişen kentsel ortamı herkes için eğlence dolu. Aslında, şehrin en iyi korunan sırrıdır. Ayrıca kemerburgaz kent ormanı macera parkı da burada bulunuyor.

Kemerburgaz kent ormanı atlı karınca ayrıca ailelerin keşfetmesi için mükemmel bir yerdir. Hem çocuklar hem de yetişkinler için bir etkinlik merkezi ve dinlenme tesisine ev sahipliği yapmaktadır. Kentin şehir ormanı, Türkiye’nin en büyük açık alanıdır ve 65.000 metrekaredir. Her yaş için çeşitli aktiviteler sunar. Kemerburgaz kent ormanı kahvaltı, peyzajın önemli bir parçasıdır ve orman, çeşitli farklı türler için doğal bir yaşam alanıdır.

Kemerburgaz kent ormanı nasıl gidilir ormanı zengin bir tarihe sahiptir. Orijinal şehir MÖ 1. yüzyılda inşa edilmiş ve binlerce yıldır çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Aslında, şehrin şehir ormanı o kadar eski ki, neredeyse beş bin yıldır yerleşim görüyor. Adı, denizdeki heyelanın bir parçası olduğu gerçeğinden türetilmiştir. Kemerburgaz kent ormanı etkinlik İnşaat aşamasında hala su kemerleri denizden şehre su taşımak için kullanılıyordu ve su kasabaya akıyordu.

KONUM:

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]