','

' ); } ?>

Nürnberg Gezi Rehberim Güncel Bilgiler

Nürnberg dendiğinde, Alman tarihi ve kültürü açısından zengin bir şehir olan Nürnberg, İkinci Dünya Savaşı tarihi meraklıları için de büyüleyici bir destinasyondur. 1933’te Adolf Hitler, Nazi Partisi için mitingler düzenlediği miting alanları inşa etti. Bugün, bu zeminler büyük ölçüde boştur. Ziyaretçiler, Hitler‘in başladığı binayı işgal eden Dokümantasyon Merkezi ve Miting Alanı’nda Nazi tarihi hakkında daha fazla bilgi edinebilir. Müze, ziyaretçilere Nasyonal Sosyalist diktatörlüğün kapsamlı bir görünümünü sunuyor.

Nürnberg’in İmparatorluk Kalesi

Nürnberg Kalesi, bir kumtaşı sırtının üzerinde, ortaçağdan kalma müstahkem binalardan oluşan bir komplekstir. Varlığı, Almanya ve Bavyera’nın bir bölgesi olan şehrin tarihi merkezine hakimdir. Ülkedeki en önemli ortaçağ yapısıdır. Şehrin geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için rehberli bir tura katılabilirsiniz. Kale hakkında bilmeniz gereken bazı gerçekler:

İmparatorluk Kalesi, Kutsal Roma İmparatorluğu için önemli bir yerdi ve imparatorlar, binayı ülkedeki diğer kalelerden daha sık ziyaret etme eğilimindeydi. Aynı zamanda yakın zamanda yenilenmiş bir kale müzesine ve Romanesk Çift Şapeli’nin yanı sıra Derin Kuyu ve Sinwell Kulesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Ziyaretçiler müzenin yanı sıra yerel halk arasında popüler olan bahçelere de göz atmalıdır. Kalenin bu kısmı nisandan ekime kadar açıktır.

Nürnberg Müzeleri

Şehre gelen ziyaretçiler, müze bölgesini yürüyerek gezebilir veya şehrin bazı turistik yerlerinde rehberli bir tura katılabilir. Nürnberg almanya müzeleri, eski tüccarların konaklarında yer alır ve tarihi makine ve mamul eşya sergilerine ev sahipliği yapar. Ayrıca şehrin 1901’de başlayan motosiklet endüstrisini kutlayan motosiklet müzesini de ziyaret edebilirsiniz. 1920’lerde yerel Zundapp markası piyasadaki ilk uygun fiyatlı motosikleti yarattı. Müze ayrıca birçok tarihi yarış bisikleti ve özel yapım makineler sergiliyor.

Şehrin katedraline yapılacak bir gezi, yerel tarih hakkında bilgi edinmenin harika bir yolunu sağlayacaktır. Gotik ikiz kuleleri, Lorenzer Platz üzerinde yükselir ve 80 metre yüksekliğindedir. Bu katedralin iç kısmında dünyanın en büyük boru orgu ve dokuz metre (30 fit) yüksekliğinde bir gül penceresi bulunur. Katedralin etkileyici sanat ve mimari koleksiyonu, varlıklı patronların atalarının atalarının hatıralarını yok etmek istemediği Reform dönemine kadar uzanıyor.

Nürnberk Yemek Sahnesi

Nürnberg‘in gastronomik sahnesi çeşitliliği ile ünlüdür. “Schaufele” gibi geleneksel Alman yemeklerinden uluslararası lezzetlere kadar seçim yapabilirsiniz. İster modaya uygun, modern bir restoranı ister geleneksel bir restoranı tercih edin, damak tadınızı tatmin edecek lezzetli bir şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz. İşte birkaç öneri:

Bratwurst Roslein: Bu efsanevi kuruluş tarihi 1431’e kadar uzanır ve dünyanın en büyük sosisine ev sahipliği yapar. Nürnberg sosisleri Almanya’nın en popüler etidir. Ayrıca soğanlı özel bir süzme peynir olan Frankonya ziebeleskasını da tadabilirsiniz. Tatlı olarak ise ev yapımı simitleri ve lahana ve bira soslu köfteleri es geçemezsiniz.

Nürnberg Noel Pazarları

Otantik Alman tatil ruhunun tadına bakmak için Nürnberg‘in Noel Pazarlarını ziyaret edin. Her gün 10:00 – 21:00 saatleri arasında açık olan bu şenlikli pazarlarda dev Noel ağaçları, sıcak şarap ve doğum sahneleri bulunur. Alışveriş yaparken yerel lezzetlerin tadına varabilir ve GERSTACKER yaban mersini gluhwein içebilirsiniz. Nürnberg’i bayram döneminde ziyaret etmeyi planlıyorsanız, hem Noel pazarı hem de Noel Arifesi için orada olmayı planlamalısınız.

Aileler için Nürnberg Noel Pazarı çocukları götürmek için mükemmel bir yerdir. Pazar, Kaiserburg ve St. Lorenz Katedrali gibi ünlü simge yapılarla çevrilidir. Alışveriş yaparken, el sanatları pazarı olan Handwerkhof Nürnberg’i mutlaka ziyaret edin. Bratwurstsemmel ve sıcak şarabın tadına bakın ya da geleneksel oyuncaklara göz atın. Pazarda dolaşırken yerel mutfağı tatmayı unutmayın: lezzetli şnitzel ve geleneksel kuru erik ikramları burada.

Nürnberg Ulaşım Ağı

Verimli metro ve tramvay hatlarını ve esnek fiyatlandırma yapılarını birleştiren gelişmiş ulaşım ağı ile Nürnberg ve çevresinde seyahat etmek kolaydır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç otobüs güzergahı da var. Metro ve otobüsle şehrin bir noktasından diğerine sadece 12 dakikada gidebilirsiniz. Havaalanına giden bir otobüs her on dakikada bir kalkar ve yaklaşık on iki dakika sürer. Alternatif olarak, Nürnberg‘in ana tren istasyonu olan Hauptbahnhof’a giden bir trene binebilirsiniz.

U3 hattının, Rathenauplatz’ın kuzeyindeki mevcut U2 tünelinden sapması ve şehrin kuzey mahallelerinin altından batıya gitmesi planlanıyor. Mevcut plan, hattın 2013 yılında açılması beklenen Klinikum Nord da dahil olmak üzere beş istasyona sahip olması yönündedir.

Nürnberg pahalı mı?

Nürnberg pahalı bir şehir miNürnberg ortalama fiyatlar Türkiye daha yüksektir. Alışverişinizi Nürnberg Türkiye ‘dan 2.21 kat daha fazla ödemeniz gerekir.

Nürnberg’de ne yenir?

Nürnberger Bratwurst0. Almanya ve yemek konusu açıldığı zaman akla gelen ilk şey; sosis. …
Lebkuchen0. Bademli ve tarçınlı olan bu tatlının kakaolu ve sade çeşitleri de var, Kurabiyeye benziyor,
Bavyera Soslu Piliç0. …
Kartoffelsalat0. …
Leberkaese0. …
Bavyera Usulü Ciğer0. …
Apfelstrudel0. …
Bira0.

Nuremberg kuralları nelerdir?

Reich (İmparatorluk) Vatandaşlık Yasası ve Alman Kanını ve Alman Onurunu Koruma Yasası. Bu yasalar, Nazi ideolojisinin temelini oluşturan ırkçı teorilerin birçoğunu somutlaştırmıştır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]