','

' ); } ?>

Polonezköy Tabiat Parkı İstanbul

Polonezköy Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2022 . Tarih ve kültür dolu bir yeri ziyaret etmek isterseniz Polonezköy Tabiat Parkı gidilecek yer. Park, Türkiye’nin İstanbul ilinde küçük bir köyde yer almaktadır. Konumu, yerel kültürü ve tarihi keşfetmek için harika bir yerdir. Köyü dolaşabilir, camileri ve antik kalıntıları görebilir ve güzel Türk mutfağının tadını çıkarabilirsiniz. Bölgeye seyahat ediyorsanız park turuna da katılabilirsiniz.

Polonezköy beldesi Beykoz İlçesi’nde yer almakta olup 1994 yılında tabiat parkı ilan edilmiştir. Toplam 3004 hektarlık alana sahip olan bu parkta keklik ve sülün başta olmak üzere birçok hayvan barınmaktadır. Piknik masaları ve kamp alanları ile 5 km’lik yürüyüş yolu bulunmaktadır. Bölgede birçok cazibe merkezi vardır ve aile gezileri için mükemmeldir.

Bölge, birkaç milli park ve bahçenin yanı sıra bir karaağaç çiftliğine ev sahipliği yapmaktadır.  Polonezköy tabiat parkı, Ayrıca hayvanat bahçesinde futbol gibi grup sporlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda ailelerin çocuklarla ziyaret etmesi için harika bir yerdir ve 5 km’lik manzaralı bir yürüyüş parkuru sunar. Orada ayrıca hem çocuklar hem de yetişkinler için mükemmel olan bir hayvanat bahçesi var.

Polonezköy köyü aynı zamanda 1845-1914 yılları arasında inşa edilmiş bir kilise olan Zofia Ryzy’nin Hatıra Evi de dahil olmak üzere birçok tarihi mekana ev sahipliği yapmaktadır. Türk ordusu bu kiliseyi Birinci Dünya Savaşı sırasında karargah olarak kullanmıştır. Beldede ziyaret edilebilecek popüler bir nokta, birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan Polenez köy Kültür Evi ve Sanat Galerisi. Ayrıca Arıcılık Müzesi’ni ziyaret ederek sülün veya keklik çiftliği görebilir ve ürünleri satın alabilirsiniz.

Polonezköy tabiat parkı, grup sporlarının yanı sıra aileler için birçok başka aktivite de sunuyor. Bunların arasında beş kilometrelik yürüyüş parkuru ve gözetleme kuleleri bulunuyor. Sonbaharda, yırtıcı kuşlar bölgeye göç eder ve kuzeyde kışlar. Ayrıca geceyi otelde veya gölde geçirebilirsiniz. Yakınlarda çok sayıda restoran, pansiyon ve otel vardır ve park, şehri ziyaret ediyorsanız kalmak için iyi bir yerdir.Dinlenmek ve doğanın tadını çıkarmak için harika bir yer Polonezköy Tabiat Parkı. 1846’da Polonya’nın işgalinden kaçan Polonyalı yerleşimciler tarafından kuruldu. Yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir, hatta ata binebilir ve parkta akşam yemeği yiyebilirsiniz. Tabiat parkı, grup sporları için de harika. Çocuklar için bir oyun alanı bile var ve tüm kasaba ağaçlarla çevrili. Parkı ziyaret ederken yapılacak en iyi şey biraz oyun oynamak!

 

Tabiat Parkı giriş ücreti:

Tam bilet 5 TL

Öğrenci 2,5 TL

Bisiklet 5 TL

Motosiklet 10 TL

Otomobil 15 TL

Minibüs 45 TL

Midibüs 75 TL ve otobüs ise 135 TL giriş fiyatı bulunuyor.

Tabiat parkı, bölgeye özgü yaygın ağaç ve bitkilerle doludur. Karaçam, Pinus nigra, Sarıçam, Kızılçam gibi birçok ağaç türünü bu bölgede bulabilirsiniz. Ayrıca parkta yürüyüş yapabilir veya bisiklete binebilirsiniz. Park ayrıca birçok gözlem kulesine de ev sahipliği yapıyor. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, köyde gecelemeyi seçebilirsiniz. Bu, aile tatilleri için mükemmel bir yerdir.

Polonezköy Tabiat Parkı Nerede?

 

Polonezköy Tabiat Parkında neler yapılır?

Kamp yapabilir ve Tabiat parkı içerisinde bulunan çok sayıda özel işletmelerde Serpme Kahvaltı ve ızgara yemekleri yiyebilirsiniz veya bisiklete binip doğanın içerisinde muhteşem görsellerin fotoğrafını çekebilirsiniz.

Polonezköy Tabiat Parkı acık mı?

Evet, haftaiçi haftanın her günü saat 07:00 ile 00:00 arası bu tabiat parkında zaman geçirebilir doğal yerleri ziyaret edebilirsiniz ayrıca et ürünlerini denemenizi isterim.

Polonezköy giriş yasak mı?

Hayır yasak değil ama ormanlık alanlara giriş 30 Temmuz 2021-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında, 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 74. maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 9. ve 66. maddeleri uyarınca yasaklanmıştır.

Polonezköy’de Nerede Kalınır?

Park Polonezkoy Hotel.
Legend Park Hotel.
Santa Roza Butik Otel.
Polonezkoy Country Club. …
HBS Boutique Hotel Garden & Restaurant. …
Limak Eurasia Luxury Hotel. …
Zin D Home Cekmekoy.

Polonezköy Tabiat Parkı ne zaman açıldı?

1994 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından inşa edilmiştir. Yaklaşık 3.004 hektarlık (7.420 akre) bir alanı kaplamaktadır. Şehrin ilk ve yüzölçümü bakımından en büyük tabiat parkıdır.

Polonezköy Tabiat Parkı giriş ücreti ne kadar?

Tam bilet 5 TL
Öğrenci 2,5 TL
Bisiklet 5 TL
Motosiklet 10 TL
Otomobil 15 TL
Minibüs 45 TL
Midibüs 75 TL ve otobüs ise 135 TL giriş fiyatı bulunuyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]