','

' ); } ?>

Saklı Cennet Uzungöl Nerede? Uzungöl Otelleri Güncel 2022

Saklı Cennet Uzungöl Nerede? Uzungöl Otelleri Güncel 2022 Türkiye’ye bir gezi planlıyorsanız, muhtemelen Uzungöl nerede diye merak etmişsinizdir. Uzungöl yaylası, yaylalardan gelen kar ve kaynak suyundan oluşan güzel bir göle ev sahipliği yapmaktadır. Ziyaretçiler manzaranın tadını çıkararak bir veya iki gün geçirebilirler. Kendi başınıza dolaşmak için bir bisiklet veya dörtlü bisiklet bile kiralayabilirsiniz. Bölgenin doğal güzelliği, onu geziyle geçen uzun bir günün ardından dinlenmek için ideal bir yer yapar.

Uzungöl‘de dinlenebilirsiniz. Göl, yürüyüş için harika bir yerdir. Şehri birçok açıdan görebilirsiniz. Çeşitli mağazaların, kafelerin ve oyunların keyfini çıkarabilirsiniz. Göle bakan iki minaresi olan cami, unutulmaz bir simge yapıdır. Şehirdeki birçok müze ve tarihi mekandan birini ziyaret ederek bölgenin kültürü ve tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için zaman ayırın.

Uzungöl ilçesi ilk olarak 1586 yılında Rumlar tarafından iskân edilmiş ve 1650 yılında Çaykara ilçesi olmuştur. Uzungöl’ün halkı aslen Rum iken yıllar içinde bölgede Müslümanlar yaşamaya başlamıştır. Sonuç olarak, kasaba sadece 229 hanelik küçük bir köy haline geldi. Bu bölge zamanla bir il haline gelmesine rağmen, Türkiye’nin en güzel köşelerinden biridir.

Uzungöl Otelleri

Uzungöl‘ü kışın birkaç turist ziyaret eder. Bu turistler genellikle Arap dünyasından geliyor. Ancak yaz aylarında kasaba daha çok Arap ve Avrupalı ​​turiste ev sahipliği yapmaktadır. Uzungölün Otellerinde plajları olmadığı için denize girilecek bir tatil yeri yok, bu yüzden eşsiz bir iklime sahip güzel bir gölle baş başa kalıyorsunuz. Sabahın erken saatlerinde yükselen sis, deneyime büyülü bir dokunuş katıyor.

Tatilinizi geçirmek için en iyi yerlerden biri uzungöl gölüdür. Gölün etrafını farklı açılardan dolaşabilir, göl kenarında mağazalar, kafeler ve oyunlar bulabilirsiniz. Kasabanın camisi, gölün üzerinde yükselen iki minaresi ile en ikonik yerlerinden biridir. Uzungöl‘ün yanı sıra şehirde iki tarihi taş köprü ve birçok restoran ve market bulunuyor.

Ziyaretçiler Uzungöl‘de sağlıklı bir kahvaltının tadını çıkarabilirler. Güzel bir doğal manzara görmek için harika bir yer. Ayrıca tereyağında kavrulmuş minci peyniri konusunda uzmanlaşmış çok sayıda restoran bulacaksınız. Uzungöl‘deki konaklamanızın bir parçası olarak bunların her ikisinin de tadını çıkaracaksınız. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin. Seyahat uzmanlarımız, uzungöl trabzon bölgesinde tatilinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için hazır bekliyor.

Uzungöl, Trabzon’a 99 km uzaklıktadır ve etrafı dağlarla çevrili bir beldedir. Kasaba 2000’den fazla nüfusu ile popüler bir turizm merkezidir. Yüksek rakımı onu yüksek rakımlı bir göl yapar ve Karadeniz’in en temiz iklimine sahiptir. Havası neredeyse tüm yıl yağmurludur ve kuraklık yoktur, bu nedenle seyahatinizi buna göre planlamak en iyisidir.

Uzungöl Yol tarifi

Uzungöl’ü bir hafta sonu, hatta daha uzun bir süre için ziyaret edebilirsiniz. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında ziyaret etmek için en popüler zamandır. Bu bölgenin zengin, verimli toprakları ideal sıcaklıklara sahiptir. Kasaba ayrıca balık ve alabalık çiftçileri de dahil olmak üzere birçok yerliye ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin bu bölgesine bir gezi planlıyorsanız, uzungöl otelleri ihtiyaçlarınıza uygun çok çeşitli yiyecekler bulacaksınız. Hatta gölü çevreleyen ahşap bungalov evde de kalabilirsiniz. Bölgede rahatınız için oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Yada uygun fiyatlı olarak uzungöl bungalov evlerinde dinlenebilirsiniz.

Hafta sonu gidecek bir yer arıyorsanız, gidilecek yer Uzungöl. Bu bölge gölüyle ünlüdür ve yürüyüş, bisiklet ve daha fazlası için harika bir yerdir. Aynı zamanda Türkiye’nin kuzeyinde popüler bir turizm merkezidir ve keşfedilmeye değerdir. Burada en iyi fırsatlardan bazılarını bulacaksınız. Uzungöl‘ün aileler için harika bir destinasyon olduğunu unutmayın.

Uzungöl Yaylası

Trabzon’u ziyaret ediyorsanız, Uzungöl‘ü de ziyaret etmek isteyeceksiniz. Bu bölgenin doğal güzelliklerini yürüyüş turu veya jeep safari ile keşfedebilir, eşsiz yaylalara ve göle hayran kalacaksınız. Keşfetmeyi bitirdiğinizde, yerel köylerden el yapımı oyuncaklar ve oymalı ahşap süs eşyaları gibi hediyelik eşyalar alın. Ayrıca yerel giysiler ve işlemeli parçalar giydirilmiş sevimli bebekler de bulacaksınız. Eğer uzungöl rakım nedir diye sorar iseniz 1.090m olarak bilgi verebilirim.

 

Ve son olarak…

 

Uzungöle Nasıl Gidilir?

Google maps

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]