','

' ); } ?>

Seferihisar Sığacık Nerede? Sığacık’a Nasıl Gidilir?

Seferihisar Sığacık Nerede? Sığacık’a Nasıl Gidilir? , dünyanın en yaşanabilir ve sürdürülebilir şehirlerinden biridir. Slow Food felsefesini destekler ve mümkün olan her yerde temiz enerji ve yerel ürünler kullanmaya kendini adamıştır. Ayrıca, organik tarıma odaklanma da dahil olmak üzere birçok yenilikçi program uygulamaktadır. “Ekolojik Pazar” haftanın altı günü açıktır ve organik ürünler ve yerel el sanatları satmaktadır. Şehir, dünya çapındaki yavaş şehirler arasında çevreye en duyarlı olanlardan biridir.

Sigacik büyük ölçüde tarım ve turizme dayalıdır. İzmir şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta olup, altı şeritli bir otoyola yakındır. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Teos antik kentini de içeriyor. Kasabanın doğal güzelliği, büyük bir turizm endüstrisinin oluşmasına yol açmıştır.

Sığacık’a Nasıl Gidilir?

Seferihisar ilçesinde Sığacık adlı küçük bir liman bulunmaktadır. Kasaba, Türk mimarlar Günay Erdem ve Sunay Erdem tarafından tasarlandı ve bu modern yat limanının inşaatı 2010 yılında sona erdi. Teos antik kenti, sigacik ile Seferihisar arasında yer almaktadır. Diğer bazı önemli tarım ürünleri arasında zeytin ve sebzelerin yanı sıra bağcılık sayılabilir. Son yıllarda örtü altı üretimi daha önemli hale gelmiştir.

Seferihisar semti, bölgenin en yüksek noktası olan Sığacık Pazarı da dahil olmak üzere bir dizi tarihi simge yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Kocaçay Çayı ve Hereke Çayı ilçe alanından geçmektedir. Bu akarsular çevredeki araziyi sulamak için kullanılmış ve bu akarsuların üzerine beş adet küçük baraj yapılmıştır. Seferihisar bölgesi, bazıları kaya tırmanışçıları için değerli yerler olan bir dizi küçük adaya ev sahipliği yapmaktadır.

Konum:

Seferihisar Sığacık Nerededir?

Bölgenin en yüksek noktası olan Sığacık Pazarı da dahil olmak üzere bir dizi tarihi simge yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Kocaçay Çayı ve Hereke Çayı ilçe alanından geçmektedir. Bu akarsular çevredeki araziyi sulamak için kullanılmış ve bu akarsuların üzerine beş adet küçük baraj yapılmıştır. Seferihisar bölgesi, bazıları kaya tırmanışçıları için değerli yerler olan bir dizi küçük adaya ev sahipliği yapmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]