','

' ); } ?>

Singapur Nerede Ve Gitmeden Bilmeniz Gerekenler

Singapur neredeturistler ve ziyaretçiler tarafından sorulan en popüler sorulardan biridir. Singapur, ekvatorun 85 mil kuzeyinde bulunan bir ülke ve kıtadır. Malacca Boğazı ile Malezya Yarımadası adasından ayrılır. Doğuda, büyük Borneo adası yer alır. Ada ülkesi, Asya’nın en büyük limanıdır ve en büyük ikinci konteyner gemisi kapasitesine sahiptir.

Modernite ve doğal güzelliğin eşsiz karışımı, şehir devletinin ticaret ve ticaret için önemli bir merkez haline gelmesine yardımcı oldu. Ada ülkesi popüler bir turizm merkezidir ve birçok ulaşım yöntemine sahiptir. Halk otobüsleri ve taksilerden trenlere ve uçaklara kadar Singapur, ziyaret etmek için harika bir yerdir. Ancak şehri tam anlamıyla deneyimlemek için seyahatinizi önceden planlamalısınız. Singapur’da geçirdiğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacak bazı ipuçları.

Singapur Nerede?

Singapur‘da yemeklerin tadını çıkarın. Aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız yemek türü var, ancak gerçek yerel deneyimi yaşamak istiyorsanız etnik bir restorana gidin. Yöresel spesiyaliteleri, acılı yengeç ve midyeleri deneyebilir ya da meyve ve sebzelerin karides ezmesiyle karıştırıldığı rojak’ı deneyebilirsiniz. Singapur’un gıda konusunda katı yasaları olduğunu unutmayın. Bu kurallardan herhangi birini ihlal ederseniz, para cezasına çarptırılırsınız.

Singapur‘da hava tropikaldir. Sıcaklıklar 23 santigrat derece ile 33 derece C arasında değişir ve yağışlı mevsim Kasım’dan Şubat’a kadar sürer. Bu aylarda Singapur, yılın geri kalanından daha kurudur. Ancak yine de adayı kaplayan bir tür ağır kirlilik olan pustan kaçınmanız önerilir. Sisin süresi mevsime göre değişir, ancak şiddeti en kötü Eylül ve Kasım ayları arasındadır.

Singapur Dini

Küçük bir ada-kent, kent-ülke. Nüfusu, 6 milyona yakın. Nüfusun yaklaşık dörtte üçü Çinli; yüzde 13’ü Malay ve yüzde 9’u Hintlilerden oluşuyor. Dinsel dağılım ise biraz daha karışık: Yüzde 34 Budist, yüzde 18 Hristiyan, yüzde 16 ateist, yüzde 14 Müslüman, yüzde 11 Taocu, yüzde 5 Hindu.

Şehrin Downtown East semtinde çok sayıda eğlence ve dinlence bulacaksınız. Burada eğlence parkları, tema parkları ve hatta alışveriş merkezleri bulacaksınız. Burada bir su parkı bile var! Biraz daha benzersiz ve sıra dışı bir şey arıyorsanız, Ulusal Galeri’ye, Çin Mahallesi bölgesine veya tarihi Eski Kent’e gidin. Burada yerel mutfağı da deneyebilirsiniz! Singapur’un meşhur yam ve istiridye ezmesini tatmayı da unutmayın.

Singapur Tur

Birkaç saat içinde Singapur hakkında ne kadar çok şey öğrenebileceğinize şaşıracaksınız. Dünyanın en küçük ulusu büyüleyici ve görülmeye değer. Şehir merkezine yaklaşık 19 kilometre uzaklıktadır ve özel taksiler 25 dolara kadar mal olabilir. Singapur turunda, Alternatif olarak, bir otobüs, tren veya metroya binebilirsiniz. Singapur’da bir taksi size yaklaşık yirmi ila otuz dolara mal olacak. Bu nedenle, Singapur’da toplu taşımaya harcayacak kadar paranız olduğundan emin olun.

Konum haritasını ziyaret ederek şehir devleti hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Asya içindeki dünya haritasındaki konumunu gösterir. Etrafı komşu ülkelerle çevrili olduğu için bulmak çok zor değil. Bu nedenle, Singapur’a bir gezi planlıyorsanız, belirli bölgesel konumu not ettiğinizden emin olun. Singapur’da ulaşım için çok sayıda seçenek sizi şaşırtacak. Şehri keşfetmek istediğinizde, komşu ülkelerden birinden hava yoluyla uçmayı düşünün.

Singapur hangi ırk?

Budizm 33.2%
Hristiyanlık 18.8%
Dinsiz 18.5%

Singapurda neler yasak?

1. Ülkenin her yerinde sakız çiğnemek ve sakız satmak yasak! …
2.Sadece tıbbi olarak sakın çiğneyebiliyorsunuz, onun için de reçete gerekiyor ve tabii ki sakız eczanede satılıyor. …
3. Hiçbir yerde grafiti göremezsiniz çünkü o da yasak… …
Bir araba aldığınızda 90 bin dolar dosya masrafı ödemeniz gerekiyor.

Singapur türk ülkesi mi?

Singapur nerede merak ediyorsanız, Malezya ve Endonezya arasında yer alan küçük bir ada ülkesi ve şehir devletidir demek doğru olur. 1965 yılında bağımsızlığını ilan eden Singapur Cumhuriyeti’nin, bugün %75’ine yakınını Çinliler oluşturur. Geri kalan Singapur nüfusu ise Malaylar, Hintliler ve azınlıklardan oluşur.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]