','

' ); } ?>

St Anthony Kilisesi Nerede ? Tarihini Öğrenelim !!

St Anthony Kilisesi Nerede ? Tarihini Öğrenelim !! Sent Antuan Bazilikası, Sant’Antonio di Padova Kilisesi, St. Antoine veya kısaca St. Anthony olarak da bilinen St. Anthony of Padua Kilisesi, İstanbul’un en büyük Roma Katolik kiliselerinden biridir. Bu kilise, Son Akşam Yemeği’nin muhteşem bir mozaiğine ev sahipliği yapıyor. Ulusal bir hazine olarak kabul edilen kilise, İstanbul’u ziyaret eden herkesin mutlaka görmesi gereken bir yerdir.

Aziz Antuan Kilisesi, Taksim Meydanı’ndan geçen İstiklal Caddesi üzerinde yer almaktadır. Bu, yoğun saatlerde erişimi kolaylaştırır. Kilise kafelere, restoranlara ve alışveriş merkezlerine yakındır. Katedralin kendisi güzel fresklere ve vitraylara sahiptir. Dış kısım rengarenk çiçekler ve dekoratif çalılarla dekore edilmiştir. Kilisenin içi, yerden 26 metre yükseklikte çarmıha gerilmiş Kutsal Hazretleri heykeli ile süslenmiştir.

Aziz Antuan Kilisesi, Beyoğlu bölgesinde. Bu Gotik tarzdaki kilisede büyük bir salon bulunmaktadır. Bir zamanlar İstanbul’un en büyük Katolik kilisesiydi. 1725 yılında inşa edilmiş ve 1906 ve 1912 yıllarında Yeni Gotik tarzda yenilenmiştir. Tasarımdan İtalyan mühendisler sorumluydu. İçerisi ayrıca İsa ve Havarilerin resimleriyle süslenmiştir. İç mekan da güzel mozaikler ve ahşap heykellerle süslenmiştir.

St Anthony Kilisesi Nerede ?

Aziz Antuan Kilisesi‘ni bulunduğu İstiklal bulvarından ziyaret edebilirsiniz. Bu kilise İstanbul’un en büyük Roma Katolik kilisesidir. Aynı zamanda dünyanın her yerinden turistler için popüler bir destinasyondur. Her gün açıktır ve birden fazla dilde toplu tatil hizmetleri sunar. Dini ne olursa olsun, burada ibadet edecek bir yer bulacaksınız ve İstanbul’da Noel’i kutlayabilirsiniz. Bu tarihi bina aynı zamanda günümüz tiyatrosuna da ev sahipliği yapmaktadır. Aziz Antuan Kilisesi, İstanbul’un en büyük kilisesidir ve şehrin en büyük Roma Katolik kilisesidir. Kilise hem yerli hem de yabancılar tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Tatil sezonunda, İngilizce, İspanyolca ve Almanca dahil olmak üzere çeşitli dillerde tatil kitleleri düzenler. Yakın zamanda iç mekanda bir tadilat yapıldı ve şimdi kilise düğünler ve diğer etkinlikler için kullanılıyor. Org, İstiklal Caddesi’nin ortasında, Galatasaray Meydanı ile Boğaz arasında yer almaktadır.

St. Anthony of Padua Kilisesi, İstanbul’daki en büyük Roma Katolik kiliselerinden biridir. 1906 ve 1912 yılları arasında inşa edilmiştir ve Venedik Neo-Gotik mimarisine sahiptir. Orijinal St. Antuan Kilisesi, Sant’Antonio di Padova olarak da bilinir. Mevcut bina 1928’de inşa edilmiştir. Adı “Hüzün Hanımefendimiz” anlamına gelir.

St. Antoine Kilisesi‘nde gerçekleşen bir dizi önemli olay var. Burası, Ayine katılabileceğiniz veya dua edebileceğiniz bir yer. Burası Türkiye’deki en önemli dini olay olduğu için Papa’nın ayinini kutlayacağı yer. Kilise hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bu güzel yerin tarihini de okuyabilirsiniz. Aziz Antonius Kilisesi, İstanbul’da gününüzü geçirmek için harika bir yol olmasının yanı sıra mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]