','

' ); } ?>

Strazburg Seyahatim Güncel 2022 Bilgiler

Strazburg, eski Alsace bölgesi şimdi Fransa’nın bir parçası ve strazburg , Grand Est bölgesinin başkenti. Şehir, Avrupa Parlamentosu’nun resmi koltuğudur ve Alman ve Fransız kültürünü deneyimlemek için harika bir yerdir. Gotik Cathédrale Notre-Dame şehrin en önemli cazibe merkezidir. Bu Gotik kilisenin 142 metrelik kulesi, astronomik saatinden günlük gösteriler sunar ve Ren Nehri’nin panoramik manzarasını sunar.

Şehrin inanılmaz derecede zengin bir tarihi var. Bugün strazburg, Avrupa Parlamentosu’nun yanı sıra çeşitli uluslararası kuruluşların resmi merkezidir. Aynı zamanda hareketli kozmopolit bir havası olan öğrenciler için bir aktivite merkezidir. Şehrin ortaçağ mimarisi mutlaka görülmeli ve modernliği inanılmaz bir bonus. Gotik katedral şehrin en önemli cazibe merkezidir, ancak yarı ahşap evlerin, çarpık çatıların ve şirin Alsas tavernalarının bulunduğu eski şehirde dolaşmak için de zaman ayırmalısınız.

Strazburg en eskisi 1907’ye dayanan birçok park vardır. Parc de l’Orangerie, aileler için çimenlik alanları ve çiftler için romantik noktalarıyla popüler bir aile destinasyonudur. Ayrıca leyleklerin bulunduğu parkta hayvanat bahçesi ve minyatür çiftliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Güzel peyzajlı şelale ve göl, dinlenmek veya gezintiye çıkmak için harika bir yerdir. Alman matbaacı Johannes Gutenberg’in gerçeğe yakın heykeli, durmak ve hayran olmak için mükemmel bir yerdir.

 

Strazburg Nerede?

Şehir, bazı çarpıcı sanat ve mimariye ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, en etkili düşünürlerinden bazılarını üreten Protestan Reformunun merkeziydi. İlk baskı endüstrisi aynı zamanda Johannes Tauler, Philipp Spener ve Albert Schweitzer üreten bir faaliyet merkeziydi. Bütün bunlar şehri önemli bir destinasyon haline getiriyor. Tarihi merkez, keşfetmek ve kalmak için harika bir yerdir. Fotoğraf makinenizi yanınıza aldığınızdan emin olun, çok eğleneceksiniz. Strazburg hangi ülkede diye sorarsak Fransa olarak cevaplandırabiliriz.

Tarihi yerleri ziyaret etmeyi seviyorsanız, Strazburg caddesi bir yürüyüş size şehrin tarihi hakkında bir fikir verecektir. Şehrin mimarisi büyük ölçüde Gotik tarzdadır ve Gotik tarzda birçok zarif bina vardır. Hatta kaldığınız süre boyunca kiliseleri ziyaret edebilirsiniz. Strazburg hotel, Tarihi bölge ilginç simge yapılar ve mimariyle doludur ve tarihi bölge keşfetmek için bolca alan sunar. Burası aynı zamanda dünyanın en fotojenik eski evlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor.

Tatiller geldiğinde Noel pazarını kaçırmayın. Şehir, Noel süsleri ve dev bir Noel ağacı ile süslenmiştir. Noel sezonu boyunca Strazburg‘daki birçok Noel pazarını kontrol etmek isteyeceksiniz. Özellikle bayram alışverişi için yapılan bu pazarlardan hediyelik bile alabilirsiniz. İster zanaatkar ürünler, ister birisi için bir tatil hediyesi arıyorsanız, Strazburg her mevsim için harika bir destinasyondur.

 

FAQ

Strazburg Fransa ya bağlı bir şehirdir ve gezilmesi gereken tarihi ve muhteşem eserler bulunan bir yerdir...

Alsas bölgesi ve Bas-Rhin departmanının başkentliğini yapar. Strazburg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir. Kuzey-doğu bölgesinin ekonomik merkezlerinden biri olan şehir aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu'nu barındırır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]