','

' ); } ?>

Stuttgart da Gezilecek Yerler Güncel 2022

Stuttgart da Gezilecek Yerler ziyaret ederken bolca yeşil alan bulacaksınız. Bu şehir, Mercedes-Benz ve Porsche dahil olmak üzere bir dizi ünlü şirketin genel merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Schlossgarten, Rosensteinpark ve Killesbergpark dahil olmak üzere şehir genelinde birçok park bulunmaktadır. Hayvanlara yakınlaşmak istiyorsanız Avrupa’nın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Wilhelma hayvanat bahçesini ziyaret edebilirsiniz. Bu hayvanat bahçesi, Rosenstein Kalesi’nin kuzeydoğusundadır.

Stuttgart Devlet Müzesi, Roma döneminden Orta Çağ’a ve onu takip eden krallıklara kadar sergiler içerir. Sergiler Almanca, bu yüzden takip edebilmelisiniz. Modern sanat koleksiyonunu da inceleyebilirsiniz. Devlet Müzesi, geleneksel sanatın yanı sıra yerel ve uluslararası sanatçıların eserlerini de sergiliyor. Vaktiniz varsa, şehrin mimarisini gezmeyi düşünün.

Stuttgart Devlet Müzesi, sanat ve tarih dahil olmak üzere görülecek birçok şey sunar. Müze, Roma döneminden Orta Çağ’a kadar olan dönemi ve ardından gelen krallığı kapsıyor. Bölgeyi keşfetmek için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Sergiler çoğunlukla Almanca olsa da, tadını çıkarabileceğiniz birçok sanat eseri ve modern heykel var. Müzede ayrıca lezzetli atıştırmalıklar yiyebileceğiniz bir kafe de bulunuyor. Muhteşem manzaralı bir çatı terası vardır.

Stuttgart Nerede?

Müzeyi ziyaret etmek, şehrin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmenin mükemmel bir yoludur. Stuttgart Devlet Müzesi, Roma döneminden Orta Çağ’a ve ardından gelen krallığa kadar her şeyi kapsar. Sergilerin çoğu Almanca olmasına rağmen, mimari oldukça ilginç ve seyahatinize başlamak için harika bir yer. Naturkunde Müzesi de ziyaret etmek için harika bir yerdir. Sergiler interaktif ve tahnitçi çok ilginç.

Stuttgart almanya, birçok önemli simge yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Ana dönüm noktası, arabanın en son modelini görebileceğiniz Mercedes-Benz müzesidir. Mimarisi de güzel ve şehrin belediye başkanı Frank Nopper, ülkedeki en ünlü ve tanınmış CDU politikacısı. Bazı müzelerin ücretsiz müzeleri vardır. Bütçeniz kısıtlıysa, bu üçünden birini ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Stuttgart şehri birçok müze ve galeriye ev sahipliği yapmaktadır. Müzeleri ve kiliseleri en önemlileri arasındadır. Müzeyi ziyaret etmek, şehri daha önce hiç yaşamadığınız bir şekilde keşfetmenizi sağlayacaktır. Çok çeşitli sanat ve mimari bulacaksınız ve ayrıca bir dizi müze bulacaksınız. 1922’de açılan Stadtmuseum, Almanya’daki en büyük ortaçağ sanatı koleksiyonuna sahiptir. Aynı zamanda birçok müzeye de ev sahipliği yapmaktadır. 1818’de kurulan Devlet Tiyatrosu, Devlet operasına ve üç küçük tiyatroya ev sahipliği yapar.  Stuttgart gezi sanatseverlerin olmazsa olmazı devlet tiyatrosu, altı kez ‘Yılın Operası’ ödülünü kazandı. Ünlü Stuttgart Balesi, John Cranko ve Marcia Hayden ile bağlantılıdır. Tarihe ilgi duyanlar için şehirde gezilecek başka tarihi yerler de var.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]