','

' ); } ?>

Stuttgart Havalimanı (STR)

Stuttgart Havalimanı Baden-Württemberg’in başkentine uçuyorsanız, muhtemelen Stuttgart Havalimanı‘ndan geçeceksiniz. Dünya Savaşı kahramanının oğlu ve şehrin eski belediye başkanı Manfred Rommel’in adını taşıyan uluslararası bir havaalanıdır. 2018 yılında 11.832.634 yolcu ile Almanya’nın altıncı en yoğun havalimanı oldu. Orada bulunduysanız, şehrin adını bile biliyor olabilirsiniz. Şehir, birçok ilginç ve sıra dışı manzaraya ev sahipliği yapmaktadır.

Stuttgart havaalanında çeşitli oturma seçenekleri ve 24 saat yemek vardır. Güvenlik varlığı göz korkutucu olabilse de, yolculara bir güvenlik hissi de verir. Terminal 4’te çok sayıda kolçaksız banklar ve üst kattaki gözlem güvertesinin yakınında yarı özel sessiz bir sığınak var. Bölgede bir Starbucks da dahil olmak üzere dinlenmek için birçok yer vardır. Tek dezavantajı ağır güvenlik. Bazı yolcular, Stuttgart havaalanına indikten sonra oturacak ve uyuyacak yer bulmanın zor olabileceğini bildirmiştir.

Stuttgart havalimanı yolcularına birçok hizmet sunuyor. Uzak yerlerden seyahat edenler, Airside, Terminal 1’deki Air France Dinlenme Salonu’nu ziyaret etmek isteyeceklerdir. Salon, Kapı 173’ün bitişiğindedir ve günün 24 saati açıktır. Ayrıca, “Havaalanı-Ücretsiz-WiFi” ağında bulunan havalimanı genelinde ücretsiz WiFi mevcuttur. Postane, Terminal 3’ün kara tarafında bulunur ve 04:00 – 21:00 saatleri arasında açıktır.

Stuttgart havaalanına trenle seyahat ediyorsanız, nereye varacağınızı bilmek isteyeceksiniz. Birkaç farklı seçenek var. S2 ve S3 hatları sizi yaklaşık 30 dakikada ana terminale götürebilir. Ancak, gecikmeleri veya uçuş iptallerini önlemek için zamanında gelmeniz önerilir. S2 ve S3 trenleri sizi doğrudan havalimanına götürecek ve bu da havalimanına gitmekten çok daha iyi bir seçenek.

Stuttgart havalimanı, Almanya’da popüler bir destinasyondur ve Stuttgart Havaalanı şehre iyi hizmet vermektedir. Havalimanında her biri kendi kapasitesine sahip dört terminal bulunuyor. Terminaller havalimanı tarafından ayrılmıştır. Birbirini birbirine bağlayan iki ana bina var. Araba ile seyahat ediyorsanız, terminallere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Terminallerin ana girişi diğer iki binadaki terminallerle aynıdır. Binanın içine girdikten sonra, Steiggasse, ardından Steiggasse ve Stadplatz göreceğiniz ilk şeyler.

Stuttgart havaalanında dört terminal var. Bunların hepsi farklı. Farklı bir şehre uçuyorsanız, oraya gitmek için fazladan bir gününüz olduğundan emin olmanız gerekir. Havaalanına vardığınızda, arabanızı doğru terminale park etmek isteyeceksiniz. Şehir çok yürünebilir bir şehir ama havaalanında trafik yoğun. Neyse ki, park etmek için birçok yer ve ücretsiz bir garaj var.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]