','

' ); } ?>

Konya Gezilecek Yerler, Konya Otelleri, Konya Müzesi Hakkında Bilgi 2022

Konya’da Gezilecek Yerler i sıralayalım, veya  Konya Otelleri, Konya Müzesi Hakkında Bilgi 2022  de en güncel şekilde paylaşalım  Mevlâna Müzesi: İranlı Sufi mistik Celaleddin Muhammed Rumi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız burayı görmelisiniz. Aynı zamanda semazenleriyle tanınan Mevlevi tarikatının tekkesidir. Aynı zamanda Konya’nın en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biridir. Kültür ve tarih ile ilgileniyorsanız, Mevlâna Müzesi Konya’da gezilecek yerler listenizde olmalıdır.

Mevlâna Müzesi: İranlı Sufi mistik Celaleddin Muhammed Rumi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız burayı görmelisiniz. Aynı zamanda semazenleriyle tanınan Mevlevi tarikatının tekkesidir. Aynı zamanda Konya’nın en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biridir. Kültür ve tarih ile ilgileniyorsanız, Mevlâna Müzesi Konya’da gezilecek yerler listenizde olmalıdır.

Mevlana Müzesi: Konya’da yaşamış ve şehrin tarihine etki etmiş şair ve filozof Celaleddin Muhammed Rumi hakkında bilgi edinmek için Mevlana Müzesi’ni ziyaret edin. Konya’daki diğer ilgi çekici yerler arasında klasik Selçuklu tarzı mimari sergileyen 13. yüzyıldan kalma bir cami olan İplikçi Camii sayılabilir. Sille mahallesi 5000 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Alaeddin tepesi ve Şems-i Tebrizi’de de modern cami ve türbeler bulunmaktadır.

Konya‘nın bir diğer ünlü cazibe merkezi ise Konya Tropikal Kelebek Bahçesi. Şehir merkezine 20 dakika uzaklıktadır ve çevreye adanmış bir parkın parçasıdır. Devasa bir kelebek şeklindedir ve 10.000’den fazla kelebeğiyle Avrupa’nın en büyük kelebek bahçesidir. Hatta birkaç türü bizzat görebilirsiniz. Binanın inanılmaz derecede etkileyici boyutuna rağmen, gezmeye değer, şimdi bir müze olan mavi çinileri olan tarihi bir binadır. Eskiden büyük bir külliye olan Sırçalı Medresesi, Arkeoloji Müzesi’nin yeridir. Vaktiniz varsa antik kentin tarihini ve kültürünü keşfedebilirsiniz. Bu kasaba ayrıca birçok galeri, mağaza ve restoran dahil olmak üzere gelişen bir sanat ortamına sahiptir.

Şehir, dünyanın en etkileyici camilerinden ve anıtlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Çarpıcı Alaaddin Camii, İslami kalıpları gözlemlemek için mükemmel bir yerdir. Alaaddin Camii, MS 1116 yılına kadar uzanır ve birçok Osmanlı Padişahının mezar yeridir. Süleymaniye Camii, etkileyici bir 16. yüzyıl anıtıdır. Aynı zamanda ilk Türk cumhurbaşkanı Atatürk’ün de evidir.

Tarihi sevenler için Selimiye Camii başlamak için harika bir yerdir. Bu, Türkiye’nin gelecekteki padişahının vali olduğu dönemde 1558-1587 yılları arasında inşa edilmiş klasik bir Osmanlı yapısıdır. Yer köprü Şelalesi, Konya’yı çevreleyen dağlık alanda bulunur ve özellikle ilkbaharda güzeldir. Kalıntıları tüm ziyaretçiler için büyüleyici bir deneyimdir. Tarihle ilgileniyorsanız Konya Mevlana Müzesi‘ni ziyaret etmelisiniz. Bu etkileyici bir yeşil kubbeye sahip eşsiz bir yapıdır. Aynı zamanda ünlü Türk şairi Mevlana’nın da dinlenme yeridir. 1273 yılında Mevlana Konya’da vefat etmiş ve babasının yanına defnedilmiştir. Babasıyla aynı yere gömüldü ve tapınak şimdi onun anıtı olarak hizmet ediyor.

Konyadan günübirlik nereye gidilir?

Mevlana Türbesi. Konya‘da gezilecek yerlerin en başında Mevlana Celaleddin Rumi’nin kabrinin de bulunduğu türbe gelir. …
İnce Minareli Medrese. …
3. Karatay Medresesi. …
Sille Köyü …
5. Konya Selimiye Camii. …
Yerköprü Şelalesi. …
7. Kilistra Antik Kenti. …
8. Atatürk Evi Müzesi.

Konya merkezde nereler gezilir?

Mevlana Müzesi
Kadınlar Pazarı (Melike Hatun Çarşısı)
Mevlâna Kültür Merkezi.
Bedesten Çarşı
Aziziye cami.
İnce Minare Taş Eserler Müzesi.
Karatay Medresesi.
Alaaddin Tepesi Parkı.

Konya’nın en güzel yeri neresi?

Konyanın en güzel ve en doğal yerlerinden olan Meram Bağları, Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde bile anılıyordu. Temiz havası ve eşsiz doğası ile dikkat çeken Meram Bağları ve Bahçeleri, şimdilerde mesire yeri olarak kullanılıyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]